امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39284
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: جناب آقای روحانی، جنابعالی در سخنان پرمحتوا و شایسته خود در مقابل نمایندگان تأکید داشتید که بنده تذکر، سؤال و حتی استیضاح نمایندگان را به دیده منت می‌نهم، اما متأسفانه مشاهده می‌شود که برخی از مشاوران شما از ادبیات افراطی علیه نمایندگانی که بر اساس وظیفه قانونی خود و به صورت مستند در مخالفت با برخی وزرای پیشنهادی، سخنرانی کردند، استفاده می‌کنند.

وی افزود: به آنها گوشزد کنید که پیام اعتدال مردم و جنابعالی را درک و از سخنان تند و غیرقانونی پرهیز کنند، چرا که امام (ره) نیز فرمودند که تندروی عاقبت خوبی ندارد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ اشاره کردند که اعتدال یعنی اسلام به صورت تام، تمام و یکپارچه، امید است که این مطلب هم با بیان روش شما به اصحاب دولت تبیین شود.

وی تصریح کرد: جناب آقای رئیس‌ جمهور، مجلس شورای اسلامی با رأی بالا به وزرای پیشنهادی اقتصاد، نخستین گام را برای تحقق حماسه اقتصادی محکم برداشت و اکنون نوبت تیم اقتصادی دولت است که زمینه تحقق آن را در جامعه فراهم کند.

افضلی فرد ادامه داد: تقویت همه‌جانبه نهادهای نظارتی و بازرسی برای کوتاه کردن دست دلالان، ویژه‌خواران و رانت‌خواران از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چراکه برخی با جمع‌آوری کالاهای اساسی از بازار، توزیع و قیمت آن را به دست می‌گیرند و اجازه رساندن آنها به صورت عادلانه به دست مصرف‌کنندگان را نمی‌دهند.

نماینده اردبیل بیان داشت: ایجاد اشتغال پایدار و درآمد‌زا و در نتیجه تقلیل نرخ بیکاری در سایه حمایت از تولید و در مرحله نخست اعطای سهم تولید از اجرای هدفمندی یارانه‌هاست که متاسفانه طبق اعلام دیوان محاسبات از 30 درصد تنها سه درصد آن در اختیار تولید قرار گرفت.

وی اضافه کرد: تسریع در پرداخت تسهیلات مصوب ارزی و ریالی توسط صندوق توسعه ملی، فروش مازاد دارایی بانک‌ها و تبدیل آن به تسهیلات مورد ‌نیاز واحد‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی از جمله راهکارهای عملی حمایت از تولید است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه گفت: مبارزه جامع و نظام‌مند با مفاسد اقتصادی جایگاه برجسته‌ای در تحقق حماسه اقتصادی دارد و با وجود رانت‌ها، اختلاس‌ها و فساد‌های اقتصادی مجالی برای رشد سرمایه‌گذاری و مناسبات سالم اقتصادی نخواهد بود که عمده‌ترین نشان توفیق در مبارزه، تناسب احکام با میزان و نوع جرائم و اجرای قاطع احکام صادره و بازدارنده بودن آن است.

افضلی‌فرد خطاب به رئیس‌جمهور افزود: رهبر معظم انقلاب از عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گله‌مند هستند که امیدواریم جنابعالی به ویژه تیم اقتصادی و نهادهای نظارتی و بازرسی تحت امر شما با همکاری، تعامل موثر و پایدار با مجلس اهتمام ویژه‌ای را برای مبارزه بی‌امان با مفاسد اقتصادی داشته باشند وگرنه بدون قطع ریشه‌های سرطانی مفاسد اقتصادی سخن گفتن از حماسه اقتصادی بیهوده خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار