امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39288
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس که در موافقت با طرح دوفوریتی پیگیری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس که در موافقت با طرح دوفوریتی پیگیری حقوقی-سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 توسط آمریکا و انگلیس علیه دولت ملی ایران در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) سخن می‌گفت، اظهار داشت: مخالفین محترم دو فوریت این طرح درباره علت مخالفت با دوفوریت بحثی مطرح نکردند و ادله محکمی نیز ارائه ندادند.

وی با بیان اینکه علت دوفوریت طرح پیگیری حقوقی-سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 توسط آمریکا و انگلیس علیه دولت ملی ایران روشن است، گفت:‌ برای بررسی حقوقی این کودتا و با توجه به اعترافات آمریکایی‌ها ضرورت دارد این موضوع با فوریت بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه گذشت 60 سال از کودتای 28 مرداد نمی‌تواند دلیلی برای عدم پیگیری حقوقی آن باشد، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در ملی شدن صنعت نفت نیز اقدامات ضدایرانی داشتند که ما باید آن را بررسی کنیم و نمی‌توانیم در قبال آن سکوت کنیم.

محجوب با بیان اینکه وزارت خارجه باید با بررسی حقوقی کودتای 28 مرداد درباره جنایات آمریکا پرونده‌سازی کنند، تصریح کرد: فوریت دارد که موضوع کودتای 28 مرداد به لحاظ حقوقی بررسی شود چرا که در غیر اینصورت فرصت ملت ایران از بین خواهد رفت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها