امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۲۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39292
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان طراح طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی اصلاحیه قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث، اظهار داشت: با توجه به اینکه مهلت اجرای آزمایشی قانون مذکور در شهریور 92 به پایان می‌رسد، لذا باید این موضوع هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، به همین دلیل درخواست تمدید یکساله اجرای این قانون را ارائه کردیم.

وی افزود: نمایندگان مجلس یا دولت می‌توانند تا پایان سال 93 که این قانون با تصویب نهایی تمدید می‌شود، اصلاحات موردنظرشان را ارائه دهند، لذا برای برون رفت از شرایط موجود و خلا قانونی، به دو فوریت این طرح رای دهید.

در ادامه این جلسه سید محمد حسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در سخنانی به عنوان اولین موافق دو فوریت طرح مذکور، اظهار داشت: در سوابق قانونی این طرح اگر نگاه کنیم، آمده است که سال گذشته این طرح برای رفع ایرادات قانون قبلی با قید دو فوریت به صحن علنی ارائه شد اما دو فوریت آن به تصویب نرسید، به همین دلیل به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گرفت.

وی افزود: اگر دو فوریت طرح مذکور تصویب نشود، خلا قانونی در زمینه بیمه اجباری وسائل نقلیه موتوری خواهیم داشت و بدین ترتیب آمار زندانیان ناشی از تصادفات افزایش می‌یابد و مقصران در زندان‌ها زیاد می‌شود.

میرمحمدی همچنین تاکید کرد:‌در صورت عدم تصویب دو فوریت طرح مذکور،‌پرداخت خسارت به زیان‌دیدگان هیچ وجاهت قانونی نخواهد داشت لذا ما ناچار به تصویب دو فوریت این طرح هستیم.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس نیز در سخنانی به عنوان دومین و آخرین موافق دو فوریت طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی اصلاحیه قانون بیمه اجباری مسئولیت مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث اظهار داشت: باید بگویم مخالفان این طرح مخالفت جدی با خود طرح نداشتند، اگر مهلت اجرای آزمایشی طرح مذکور تمدید نشود مشکلات زیادی برای ما به همراه خواهد داشت.

وی افزود: در صورت عدم تصویب دو فوریت این طرح، شاهد پر شدن زندان‌ها به واسطه تصادفات و بروز چنین مشکلاتی خواهیم بود، ستادهای دیه استان‌ها به این قانون نیاز دارند، هرچند اشکالات و ایراداتی به آن وارد است.

موسوی لارگانی خاطرنشان کرد: این قانون باید قبلا اصلاح می‌شد اما هم‌اکنون باید بدانیم اگر اجرای قانون آزمایشی تمدید شو دف بهتر از آن است که اصلا قانون نداشته باشیم، اگر تصویب نشود، با خلا قانونی مواجه می شویم و باید بدانیم رفع اشکالات نیاز به لایحه دولت یا طرح نمایندگان مجلس دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها