امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39297
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی حجت، قائم مقام و معاون سازمان میراث فرهنگی امروز در اولین نشست فصلی مدیران و فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مهدی حجت، قائم مقام و معاون سازمان میراث فرهنگی امروز در اولین نشست فصلی مدیران و فعالان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای تبیین سیاست‌ها و راهبردهای سازمان در دولت یازدهم، اظهار داشت: 22 سال پیش درحالی که اشک در چشمانم بود از این پله‌ها در سازمان میراث فرهنگی پایین می‌رفتم و امروز دوباره با چشمان اشک آلود از این پله‌ها بالا آمدم، هر دوبار این افتخار توسط آقای نجفی نصیبم شد.

وی افزود: آنچه در این سازمان وجود دارد، اندام‌هایی است که در کنار هم قرار گرفته‌اند، میراث فرهنگی مسلماً در هر بعدش نیاز به مکاشفه دارد. ما باید به زیارت آثار برویم، زیارت آداب دارد، آثاری که نگه می‌داریم هر کدام داروی دردی هستند.

معاون جدید میراث فرهنگی کشور تأکید کرد: آثار ما همه آیات الهی هستند که ارزش‌هایی را یادآوری می‌کنند، همه میراث فرهنگی بدون معرفی بی‌فایده است.

حجت ادامه داد: درباره میراث فرهنگی سه پایه پژوهش، حفظ و احیا و آموزش باید مد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: باید امکانی در سازمان فراهم شود تا یک ترکیب معقول برای به دست آوردن عنصری که معجزه می‌کند ایجاد شود، میراث فرهنگی می‌تواند معجزه کند و ما را به ریشه‌های خودمان برگرداند.

معاون جدید میراث فرهنگی کشور گفت: ما در کشورمان ناصر خسرو و سعدی داشته‌ایم و سفرهای اینها برای این نبوده است که از جایی چندتایی بولوز بخرند بلکه باید ببینیم چه جهتی را برای سیر، مورد توجه قرار می‌دادند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها