امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۴:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39322
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 143
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلگراف، تونی بلر نخست وزیر انگلیس از حمله نظامی علیه بشار اسد حمایت کرد و اظهار ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلگراف، تونی بلر نخست وزیر انگلیس از حمله نظامی علیه بشار اسد حمایت کرد و اظهار داشت که اقدام بین‌المللی علیه سوریه برای جلوگیری از رشد افراط گرایی حیاتی است.

تونی بلر همچنین هشدار داد که مطرح شدن موضوع حمله به عراق در سال 2003 و تشبیه کردن آن به اوضاع سوریه یک سناریوی کابوس وار برای غرب در خاورمیانه است و باید از آن فاصله گرفت.

نخست وزیر پیشین انگلیس که در زمان حمله به عراق به ائتلاف آمریکا در جنگ با صدام حسین پیوست همچنین گفت: اتخاذ موضع علیه بشار اسد و دیگر مناقشات منطقه‌ای ضروری است.

وی با اشاره به حضور نیروهای تندرو در عراق و افغانستان و دیگر کشورهای خاورمیانه گفت که آنها شکست پذیر هستند و ما باید آنها را شکست دهیم چرا که در غیر اینصورت آنها ناپدید نخواهند شد و در طول زمان قویتر خواهند شد.

نخست وزیر جنگ طلب پیشین انگلیس تاکید کرد که اکنون در یک تقاطع حساس قرار داریم و انتخابی غیر از آن برای غرب وجود ندارد.

وی ادامه داد؛ اکنون سوریه از نظر افراط گرایی و حضور نیروهای القاعده بسیار خطرناکتر از عراق و افغانستان در دهه 1990 است و به یک زمین حاصلخیز برای رشد آنها تبدیل شده است.

بلر افزود: چشم انداز مداخله نظامی وحشتناک نیست. مداخله برای حمایت از شهروندان غیرنظامی صورت خواهد گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها