امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۲۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39344
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس که به عنوان نماینده طراحان طرح ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس که به عنوان نماینده طراحان طرح دو فوریتی پیگیری حقوقی- سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 توسط آمریکا و انگلیس علیه دولت ایران در صحن علنی امروز (یکشنبه مجلس) سخن می‌گفت، با بیان اینکه جنایات آمریکایی‌ها علیه ملت ایران تنها به بعد از انقلاب اسلامی خلاصه نمی‌شود، گفت: آمریکایی‌ها از جنگ جهانی دوم اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اقدامات زیادی علیه برنامه‌های سیاسی و اقتصادی ملت ایران انجام داده‌اند، گفت: کودتای 28 مرداد یکی از جنایات آمریکا است که توسط دستگاه اطلاعاتی آنها و با همکاری MI6 برای ضربه به ملت ایران انجام شد.

حقیقت‌پور گفت: بر همین اساس ما این طرح را تهیه کردیم تا به لحاظ حقوقی و سیاسی اقداماتی که آمریکایی‌ها علیه ملت ایران انجام داده اند را بررسی و به اطلاع جهانیان برسانیم.

وی افزود: در این طرح مقرر شده است که کمیته‌ای برای بررسی حقوقی و سیاسی حادثه و کودتای 28 مرداد به ریاست وزیر امور خارجه تشکیل شود تا دستگاه دیپلماسی با همکاری سایر دستگاه‌ها برای آمریکا و انگلیس به دلیل کودتا در 28 مرداد 1332 تشکیل پرونده بدهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اذعان آلبرایت وزیر وقت خارجه آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی این رژیم به دخالت در کودتای 28 مرداد، حق جمهوری اسلامی ایران را برای پیگیری این کودتای محفوظ دانست و از نمایندگان خواست با دو فوریت این طرح موافقت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها