امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39349
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان با دو فوریت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان با دو فوریت و یک فوریت طرح اصلاح ماده 123 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه مخالفت کردند.

این ماده قانونی به نحوه توزیع عوارض آلایندگی و مالیات بر ارزش افزوده کارخانجات و تاسیسات مستقر در شهرستان‌ها اختصاص داشت که نمایندگان با طرح مذکور برای اصلاح آن مخالفت کردند.

بر این اساس وکلای ملت با 74 رای موافق، 67 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به دوفوریت این طرح رای ندادند.

همچنین نمایندگان مجلس با 62 رای موافق، 46 رای مخالف و 19 رای ممتنع از 199 نماینده حاضر در مجلس به یک فوریت این طرح هم رای ندادند.

در مقدمه این طرح که به امضای 19 نفر از نمایندگان رسیده، آمده است عوارض وصولی ارزش افزوده و عوارض آلودگی واحدهای تولیدی موضوع بند الف و تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده در هر شهرستان به نسبت جمعیت بین شهرداری‌های و دهیاری‌های همان شهرستان توزیع شود. در صورتی که آلودگی واحدهای تولیدی 50 نفر و بیشتر به بیش از یک شهرستان از یک استان سرایت کند عوارض آلودگی بر اساس سیاست‌های اعلامی معاونت به نسبت تاثیرگذاری در کمیته ای مرکب از معاون برنامه‌ریزی استان، فرمانداران شهرستان ذیربط، مدیرکل محیط زیست و مدیرکل امور مالیاتی استان بین شهرستان‌های متاثر توزیع می‌شود.

در صورتی که شهرستان‌های متاثر از آلودگی در دو یا چند شهرستان واقع شده باشند اعضای کمیته توزیع کننده عوارض آلودگی واحدهای بزرگ (50 نفر و بیشتر) متشکل از نماینده معاونت، معاونین برنامه‌ریزی استان‌های ذیربط، نماینده سازمان حفظ محیط زیست و نماینده اداره کل مالیاتی بر اساس سیاست‌های اعلامی معاونت اقدام به توزیع فوری عوارض آلودگی خواهند کرد.

نحوه توزیع عوارض وصولی از محل ماده 123 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران طی دستورالعمل اجرایی ابلاغ شده توسط سازمان امور مالیاتی کشور به واحدهای تابع استانی تعیین و در حال حاضر ملاک عمل است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار