امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39351
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد بخشایش نماینده مردم اردستان که در مخالفت با دو فوریت طرح پیگیری ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد بخشایش نماینده مردم اردستان که در مخالفت با دو فوریت طرح پیگیری حقوقی-سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 توسط آمریکا و انگلیس علیه دولت ملی ایران، در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس سخن می‌گفت، اظهار داشت: با کلیات و جزئیان این طرح موافقم اما مخالفتم به دلیل مطرح شدن این طرح با قید دوفوریت است.

وی با بیان اینکه جنایات آمریکا برای ملت‌های جهان آشکار است، گفت: اخیرا یکی از نخبگان در خارج از کشور کتابی درباره کودتای 28 مرداد نوشته و تاکید کرده است که اگر در کودتا 10 عامل را بشماریم، 9 عامل آن خارجی بوده است لذا امروز همگان به دخالت آمریکا در کودتای 28 مرداد باور دارند.

بخشایش تصریح کرد: ما نه تنها کودتای 28 مرداد بلکه جنگ عراق، حادثه طبس و اقدامات شیمیایی علیه ملت ایران را نیز باید در مجامع بین‌المللی به صورت حقوقی بررسی کنیم اما برای بررسی این موارد نیازی به طرح دوفوریتی نیست.

وی با اشاره به اعتراف آمریکایی‌ها به دخالت در کودتای 28 مرداد گفت: این اعتراف بهانه‌ای دست دولت تدبیر و امید داده است تا با بررسی این موضوع آمریکایی‌ها را در مجامع بین‌المللی محکوم کند. لذا بحث من این است که ما باید اجازه بدهیم که دولت و دستگاه دیپلماسی کار خودش را دنبال کند.

بخشایش با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر 40 سال یک بار دست به افشاگری می‌زنند، افزود: افشاگری  آمریکایی‌ها درباره دخالت در کودتای 28 مرداد یک فرصت است که نباید آن را از دست بدهیم.

نماینده مردم اردستان با بیان اینکه 60 سال از کودتای 28 مرداد می‌گذرد، گفت که برای بررسی موضوعی که 60 سال پیش رخ داده نیاز به طرح دوفوریتی نیست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها