امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39354
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سلیمی دبیر همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال در همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین سلیمی دبیر همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال در همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال با اشاره به این که سابقه موضوعاتی همچون عقلانیت و فضیلت سابقه طولانی تاریخی دارد، گفت:اعتدال با واژگانی چون عقلانیت و فضلیت حد وسط در یونان باستان مطرح شد و با عقل‌گرایی همراه شد و پس از آن نیز این اندیشه در حوزه تفکر اسلامی مطرح شد.

وی افزود: به نظر من شرایط کنونی کشور تا حدودی به دوران یونان باستان شباهت دارد. اندیشه‌ها‌، علوم و مفاهیم و مبانی تازه‌ای در مقابل دولت و جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و در عین حال در این عرصه شاهد افراط و تفریط هایی هستیم.

 دبیر همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال ادامه داد: گروهی اندیشه‌های خارج از جهان اسلام را به چوب تکفیری می‌رانند و گرایش‌های تفریطی که جز تقلید تفکر غربی چیزی ندارند. شاید در شرایط فعلی هم فضلیت حد وسط در قالب اعتدال و عقل‌گرایی‌مان از اعتدال خود را نشان می‌دهد و نیاز باشد تا به سوی یک پیوند خلاق و همسان با دنیا جدید حرکت کنیم.

سلیمی گفت:در این انتخابات گفتمان اعتدال‌ رویکرد در کشور غالب شد و رویکردی که قبل از انتخابات با مفاهیم و معنای آن به شدت غریبه بودیم اما امروز میلیون‌ها منبع از آن در فضای اینترنتی وجود دارد.

وی اظهار داشت: اعتدال مفهومی بود که روحانی در مباحث انتخاباتی خود از آن استفاده کرد و بعد از پیروزی وی در انتخابات در بالاترین سطوح نظام عامه مردم این مطالبه به وجود آمد که مفهوم اعتدال تبیین شود.

دبیر همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال با اشاره به تشکیل کارگروهی برای تبیین مفهوم اعتدال در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست علی ربیعی گفت: این کارگروه از تمامی اندیشه‌ها و تفکرات و گرایش‌های مختلف سیاسی اجتماعی بهره برده است.

وی افزود: عقل‌گرایی ناشی از اعتدال، حلقه وصل بین تمدن اسلامی، جمهوری اسلامی و شرایط جهانی کنونی است. برخلاف بسیاری از پیش‌بینی‌ها، جامعه ایران و طبقه متوسط با رویکرد و اقبال نسبت به مفهوم و ریشه اعتدال در انتخابات ریاست جمهوری نشان داد که این حساسیت تاریخی را دریافته است و به یک پیوند خلاق با مفهوم اعتدال پیش می‌رود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار