امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39357
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود درمجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در سخنانی به عنوان مخالف دو فوریت طرح تمدید مهلت اجرای آزمایشی اصلاحیه قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث اظهار داشت: واقعا اینکه بعد از به اتمام رسیدن دوره آزمایشی اجرای یک قانون، آن را تمدید کنیم، در مجلس باب شده است.
 
وی افزود: ما پنج سال پیش مصوب کردیم قانونی به عنوان، قانون آزمایشی در کشور اجرا شود و اگر نقاط قوت و ضعفی در آن بود، بعد از پایان مهلت اجرای آزمایشی ان را تصویب کنیم تا مردم متضرر نشوند اما متاسفانه دولت بسیار راحت از وظیفه‌ای که برای ارائه لایحه در زمینه دائمی شدن قوانین آزمایشی بر عهده دارد، عبور می‌کند و در نتیجه نمایندگان مجلس مجبور به ارائه طرحی در این زمینه می‌شوند تا خلا قانونی به این ترتیب پر شود.
 
لاهوتی خاطر نشان کرد: این اقدام بدون تفکر و کار کارشناسی دقیق انجام می‌شود و همان قانون قبلی مجددا یک سال دیگر تمدید می‌شود که این کار درست و روال صحیحی نیست.
 
وی با طرح این سوال که تا چه زمانی باید این روال غیر منطقی در مجلس حاکم باشد؟ تصریح کرد: دولت باید به تکالیفش عمل کند، باید پرسید آیا هیچ نقصی و ایرادی در این قانون وجود ندارد که می‌خواهید ان را برای یک سال دیگر تمدید کنیم.
 
این اقدام در واقع تحمیل کردن برخی موضوعات به مردم است، حداقل بهتر است به مدت دو ماه اجرای آن تمدید شود تا ظرف این دو ماه یا به صورت لایحه یا طرح ایرادات قانون قبلی برطرف شود.
 
در ادامه این جلسه علیرضا محجوب نماینده تهران، نیز در سخنانی به عنوان دومین و آخرین مخالف دو فوریت طرح مذکور، اظهار داشت: قرار بوده این قانون به مدت 5 سال به صورت آزمایشی اجرا شود.
 
این همه زمان برای بررسی ایرادات و نواقص قانون فعلی به منظور رفع آنها و در نتیجه دائمی شدن این قانون وجود داشته است، اما اقدامی نشده است.
 
وی افزود: اگر ما می‌خواهیم به تمدید اجرای آزمایشی این قانون رای دهیم، چرا به دائمی شدن آن رای ندهیم، چرا مشکل را از ریشه حل نکنیم.
 
محجوب ادامه داد: افرادی که به دنبال تمدید اجرای آزمایشی قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث هستند، می‌خواهند این قانون را به نفع شرکت‌ها و سازمان‌های بیمه‌گر تعدیل کنند چون قانون فعلی به نفع مردم است.
 
وی بر همین اساس یادآور شد: این افراد می‌خواهند مطلبی علیه افرادی که از خدمات مجموعه شرکت‌های بیمه‌ای استفاده می‌کنند با تمدید این قانون مطرح کنند، ما می‌گوییم قانون فعلی را دائمی کنید چون دوره اجرای آزمایشی این قانون به اتمام رسیده است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار