امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39358
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۱
تعداد بازدید: 54
جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره لزوم تعریف اعتدال و اعتدالگرایی از سوی رئیس جمهور، ...

جواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره لزوم تعریف اعتدال و اعتدالگرایی از سوی رئیس جمهور، اظهار داشت: به‌نظر می رسد علیرغم برخی حرف و حدیث‌ها، دولت تدبیر و امید از دولت‌هایی است که به نظرات مقام معظم رهبری بیشترین عنایت را دارد.
وی افزود: بعد از آنکه رهبر معظم انقلاب در سخنانی فرمودند باید تعریف درستی از «اعتدال» ارائه شود، برگزاری همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال که از امروز آغاز شده، می تواند اقدام خوبی در این راستا به حساب آید.
آرین‌منش با بیان اینکه روحانی اولین فردی است که باید دیدگاهش را در رابطه با شعار اعتدال بیان کند، اظهار داشت: در گام اول رئیس جمهور که مولف این شعار بوده، باید دیدگاهش را درباره موضوع تبیین کند و سپس اساتید دانشگاه، حوزه‌های علمیه، فرهیختگان و جامعه‌شناسان نظرشان را درباره اعتدال در دولت یازدهم بیان کنند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از شعار جامعه مدنی در دولت خاتمی هم تعابیر گوناگونی می‌شد، تصریح کرد: آقای روحانی باید شاخص‌های اعتدال را برای اعضای هیئت دولت تبیین کند چرا که این شعار مورد استقبال مردم بوده و آنها را مجاب به انتخاب رئیس جمهوری معتدل کرده است.
آرین‌منش با اشاره به برگزاری همایش ملی تبیین مفهوم اعتدال افزود: این گامی که برداشته شده، اقدامی مفید است که امیدواریم جمع‌بندی آن موجب تبیین دقیق مفهوم اعتدال و ارائه الگو از سوی دولت در این زمینه باشد.
وی در پایان با بیان اینکه افراط و تفریط خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به عرصه سیاست وارد می‌کند، اظهار داشت: گاهی خیل عظیمی از نیروهای متعهد و ارزشی به دلیل افراط و تفریط و اینکه با دولت سازگاری ندارند به بایگانی سپرده می‌شوند و این اتفاق جمهوری اسلامی را از یک جامعه آرمانی و ایده‌آل دور می‌سازد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها