امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۰۷:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39366
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ ولی‌الله خبره قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور مراسم تودیع و معارفه رؤسای جدید ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ ولی‌الله خبره قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور مراسم تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم این سازمان ضمن خیر مقدم به میهمانان از خدمات حجت‌الاسلام پورمحمدی به عنوان رئیس سابق تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود قاضی ناصر سراج با توجه به فعالیت‌های خود در زمینه قضا بتواند در این پست خطیر و حساس توفیق داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال 73 سازمان بازرسی کار خود را در ساختمانی نیمه استیجاری آغاز کرد افزود: اکنون بعد از گذشت سالها در 31 استان کشور بهترین ساختمان‌ها و نیروها را داریم و توانسته‌ایم تبدیل به مرجعی شویم که مردم برای شکایت از دستگاه‌های مختلف به آن مراجعه کنند و این یعنی حقوق بشر.

قائم‌مقام سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به برخی از اهداف ابتدایی این سازمان گفت: اکنون می‌توانیم بگوییم که سازمان در محقق شدن اهداف خود به آنچه مدنظر بوده رسیده و جای خود را در جامعه در میان دستگاه‌های مختلف باز کرده است.

وی یکی از اهدافی که سازمان بازرسی به دنبال آن بوده را دسترسی مردم به این سازمان و واحدهای آن برای احقاق حقوقشان عنوان کرد و افزود: افتخار می‌کنیم که مرجعی هستیم که مردم برای شکایت از دستگاه‌های مختلف به ‌آن مراجعه می‌کنند.

خبره از اعمال نظارت‌های قبل، حین و بعد سازمان بازرسی بر عملکرد دستگاه‌ها خبر داد و گفت: زمانی بود که تنها به ما اجازه می‌دادند که بعد از اتمام کارها بر آنها نظارت داشته باشیم اما با همت نمایندگان مجلس این قانون اصلاح شد و ما اکنون در همه مراحل می‌توانیم در عملکرد دستگاه‌ها نظارت داشته باشیم.

وی با اشاره به تشکیل واحد بازرسان افتخاری تأکید کرد: بر مبنای گزارش‌های مردمی رسیده از این بازرسان گزارش‌های مبسوط و هشدار دهنده‌ای را به دستگاه‌های مختلف ارائه کردیم.

قائم مقام سازمان بازرسی در ادامه خبر از بهره‌برداری از انجمن مردم نهاد این سازمان در آینده‌ای نزدیک داد و گفت: اعمال نظارت بر مزایده‌ها و مناقصه‌ها از دیگر اقدامات مؤثر سازمان بازرسی است که اکنون از طریق 7 هزار کاربر همه مناقصه‌ها و مزایده‌ها در سیستم ثبت می‌شود و کارشناسان سازمان بر آن نظارت می‌کنند.

وی از ارسال بیش از 200 گزارش در سال در مورد عملکرد دستگاه‌های مختلف خبر داد و گفت: به تعدادی از این گزارشات توجه شد و تعدادی دیگر نیز نادیده گرفته شد که این نادیده گرفته شدن گزارشات صدمات بسیاری را وارد کرد.

خبره سازمان بازرسی را یکی از پاک‌ترین دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور عنوان کرد و بیان داشت: وقتی این سازمان دستور و ابلاغی صادر می‌کند خود اول از همه آن را اجرا می‌کند.

وی در پایان با اشاره به گزارش‌های هشدار دهنده سازمان بازرسی و عدم توجه مسئولان به آن گفت: وقتی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی منحل شد یک هفته بعد ما در گزارشی اعلام کردیم که این کار تخلف و خلاف قانون است اما به آن توجهی نشد ولی هم اکنون بعد از گذشت 7 سال به این نتیجه رسیده‌اند که انحلال سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اشتباه و غیرقانونی بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها