امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39367
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت؛ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی ضمن اعلام این خبر گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت؛ سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی ضمن اعلام این خبر گفت: برنامه‌های وزارت بهداشت در سه مقطع کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت، برای نظام سلامت کشور طراحی شده است که در 100 روز آینده به دولت اعلام می‌شود.

وی در خصوص برنامه کوتاه مدت این وزارتخانه که مربوط به ساماندهی وضع دارو در کشور خواهد بود، گفت: در کارگروهی که با دستور رئیس جمهور و با حضور معاون اول و تنی چند از وزرا تشکیل شد به راهکارها و دستاوردهایی رسیده‌ایم که در اول هفته آینده توسط رئیس سازمان غذا و دارو به مردم اعلام خواهد شد.

وزیر بهداشت در مورد برنامه پزشک خانواده نیز گفت: مشکل عمده در اجرای برنامه پزشک خانواده، تأمین منابع است. تا کنون منابعی که برای اجرای برنامه پزشک خانواده در قانون پیش‌بینی شده است در اختیار ما قرار نگرفته و مراکزی که متولی اجرای این طرح هستند تا به حال از منابع دیگری استفاده کرده‌اند.

بکارگیری نیروهای بومی در اجرای برنامه پزشک خانواده مناطق محروم

وزیر بهداشت درخصوص تأمین و توزیع نیروی پزشک خانواده گفت: در بخش مناطق محروم و استان‌های مرزی مقرر شده است خارج از ظرفیت اعلام شده از افراد بومی با حداقل مثلاً 70 یا 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده را ملاک قرار بدهیم و این نیروها را برای سال‌های آینده و به عنوان پزشک خانواده تربیت کنیم.

پوشش بیمه‌ای فراگیر، راهکاری برای مقابله با پدیده زیرمیزی

وزیر بهداشت درخصوص پدیده زیرمیزی گرفتن پزشکان گفت: طی هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد با ایجاد تعرفه‌های درمانی واقعی و بیمه فراگیر با پوشش مناسب که رقم مناسبی را اختصاص بدهد بتوانیم مشکل زیرمیزی گرفتن پزشکان را برطرف کنیم. 

قاضی زاده هاشمی افزود: در قانون مقرر شده 10 درصد از درآمد هدفمندی یارانه‌ها در اختیار وزارت بهداشت و بیمه‌ها قرار گیرد و حداقل رقمی که در نظر گرفته شده 5 هزار میلیارد تومان است که متاسفانه تاکنون یک ریال هم در اختیار وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

وی در ادامه افزود: در نظر داریم با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مجلس، سازمان نظام پزشکی، انجمن‌های علمی و هماهنگی با دولت و کمیسیون‌های اجتماعی و اقتصادی راهکار مناسبی در جهت هرچه بهتر شدن این معضل بدست آوریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها