امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39381
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه، «احمد داود اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه بعد از ظهر روز گذشته برابر با 26 آگوست سال 2013 ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «حریت» ترکیه، «احمد داود اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه بعد از ظهر روز گذشته برابر با 26 آگوست سال 2013 میلادی، در تماس تلفنی با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه، به گفت‌وگو درباره ادعای وقوع حملات شیمیایی در سوریه پرداخت.

بر اساس این خبر، وزیر خارجه آمریکا در جریان این گفت‌وگوی تلفنی با اوغلو، به بررسی اقدامات احتمالی بیشتر در قبال بحران سوریه پرداخت و این در حالیست که کری پیشتر مدعی شده است که آمریکا تردیدی ندارد که تسلیحات شیمیایی در سوریه مورد استفاده قرار گرفته است.

وزیر خارجه ترکیه در مکالمه تلفنی روز گذشته خود با همتای روسی اش، از درخواست مسکو از سوریه مبنی بر صدور مجوز برای تیم بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل به دمشق، استقبال کرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین با ادامه گفت‌وگوهای قاطعانه با لاوروف و کری در راستای پایان بخشیدن به خون‌ریزی‌ها در سوریه، موافقت کرد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که اخیرا جبهه غربی و عربی ضد دولت «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، در واکنش به مقاومت ارتش سوریه در برابر تروریست ها و شورشیان تحت حمایت مالی و تسلیحاتی غرب و چندین کشور عربی، فرافکنی درباره استفاده نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه شورشیان را آغاز کرده و آن را بهانه و توجیه مقدمه چینی‌های خود برای مداخله نظامی در سوریه قرار داده اند.

گزارش های منتشر شده و تصاویر ماهواره ای ارائه شده از سوی روسیه حاکی از آن است که به رغم ادعای غربی ها درباره استفاده نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی، این تسلیحات از مکان های تحت کنترل شورشیان در سوریه شلیک شده‌اند.

در حالی که بیش از دو سال از شروع جنگ داخلی در سوریه می گذرد، مقامات دولت سوریه بارها تاکید کرده اند که از تسلیحات شیمیایی در جنگ داخلی این کشور استفاده نخواهند کرد مگر در صورتی که هدف حمله خارجی قرار بگیرند.

منابع خبری سوری نیز مکررا تاکید کرده اند که ادعای استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی، مقدمه چینی برای روزی است که تروریست ها و شورشیان تحت حمایت غرب از این تسلیحات علیه غیر نظامیان سوریه استفاده کنند و مثل گذشته، جنایات ضد بشری خود را به گردن ارتش سوریه بیندازند و به این وسیله، غرب با ادعای کمک بشردوستانه به غیرنظامیان، هدف مداخله نظامی خود در سوریه را محقق کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها