امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39383
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان که دیروز برای مذاکره با مقامات پاکستانی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، حامد کرزی رئیس‌جمهور افغانستان که دیروز برای مذاکره با مقامات پاکستانی درباره روند صلح افغانستان به اسلام‌آباد رفته بود، امروز نیز با تنی چند از مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

موضوع آزادی زندانیان طالبان از جمله ملا عبدالغنی برادر مرد شماره 2 سابق طالبان از زندان، از جمله درخواست‌های مهم کرزی در این سفر بود.

اما به گزارش روزنامه «امت» پاکستان، اسلام‌آباد درخواست کرزی برای آزادی ملا برادر را نپذیرفت.

رئیس‌جمهور افغانستان طی ملاقات‌های متعدد خود با «نواز شریف» نخست‌وزیر و سایر مقامات پاکستانی خواهان آزادی ملا برادر شد اما پاکستان اصرار کرزی را بی‌جا دانسته و اعلام کرده است که ادامه مذاکره نباید مشروط به آزادی زندانیان طالبان از جمله ملا برادر باشد.

همچنین به نوشته این منبع، مشاجره لفظی نیز بین مقامات پاکستانی و افغانی صورت گرفته است اما پس از آن همه چیز به حالت عادی برگشته و قرار است هیئت افغانستان برای ادامه مذاکرات راهی منطقه «مری» (یک منطقه گردشگری و خوش آب و هوای در نزدیکی اسلام‌آباد) شوند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ژنرال‌ «اشفاق کیانی» فرمانده ارتش، ژنرال «ظهیرالاسلام» رئیس سازمان اطلاعات و «جلیل عباس جیلانی» معاون وزیر امور خارجه پاکستان مخالف آزادی زندانیان طالبان هستند و این در حالی است که دیگر دولتمردان این کشور خود را در قبال این موضوع بی‌طرف نشان می‌دهند.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار