امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39388
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب «ندای تونس» بزرگترین حزب مخالف در این کشور حمایت خود را از جبهه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب «ندای تونس» بزرگترین حزب مخالف در این کشور حمایت خود را از جبهه نجات ملی مخالف ابراز داشت که این جبهه را احزاب سکولار برای درخواست جهت انحلال دولت کنونی به ریاست حزب نهضت اسلامی تشکیل داده است.

حزب ندای تونس از طرفدارانش خواست تا به تظاهرات ادامه دهند و این حزب که ریاست آن را قاید السبسی نخست وزیر اسبق برعهده دارد، در بیانیه خود در 26 اوت گفت: این حزب افتخار خود را درخصوص جبهه نجات ملی ابراز می‌دارد و بر حمایت از آن به عنوان یک دستاورد ملی و یک فاکتور راهبردی برای محافظت از کشور در برابر خطرات پیرامون آن تاکید می‌کند.

این بیانیه افزود: حزب ندای تونس تحرکات مردمی اعتراض آمیز و مسالمت آمیز را در سراسر مناطق کشور برای کمک به خواسته‌های جبهه نجات ملی ارج می‌نهد.

این حزب از «همه مبارزانش خواست تا به مشارکت موثر در تظاهرات‌های مختلف که جبهه نجات برای آن فراخوان می‌دهد»، ادامه دهند.

این بیانیه همچنین بر ضرورت تسریع در انحلال دولت کنونی و تشکیل یک دولت نجات ملی مستقل تاکید کرد.

حزب ندای تونس با اشاره به دل مشغولی خود نسبت به تشدید روز افزودن وخامت اوضاع اقتصادی و اجتماعی و سیاسی و امنیتی افزود: متاسفانه طرف مقابل (دولت) خصوصا جنبش نهضت به طور جدی به این خواسته‌ها پاسخ مثبت نداده است و در وعده دادن و بیان اظهارات ضد و نقیض درجا می‌زند.

جبهه نجات ملی بعد از ترور محمد البراهمی نماینده جناح مخالف در تونس به ضرب گلوله مقابل منزلش در شهر تونس در 25  ژوئیه گذشته – درست کمتر از شش ماه از ترور شکری بلعید مخالف چپگرای تونسی- تشکیل شد و خواهان انحلال دولت و پارلمان و تشکیل دولتی کاردان است اما جنبش نهضت این خواسته‌ها را رد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار