امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39389
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 117
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «جاکوب لو» وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در نامه ای به «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، «جاکوب لو» وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) در نامه ای به «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان کنگره این کشور، با اشاره به اینکه زمان استفاده از تدبیرهای حسابداری به منظور جلوگیری از شکستن سقط استقراض 16.7 تریلیون دلاری دولت واشنگتن رو به اتمام است، هشدار داد که دولت آمریکا سقف قرض گیری خود را در اواسط ماه اکتبر سال جاری میلادی می شکند.

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه به قانونگذاران کنگره تاکید کرد که پیش از اواسط اکتبر و شکسته شدن سقف استقراض واشنگتن، محدودیت قرض گیری دولت را افزایش دهند تا وزارت خزانه داری آمریکا بتواند از عهده پرداخت صورت حساب های دولت بر بیاید.

لو در ادامه نامه خود به بینر که روز گذشته منتشر شد، با اشاره به اینکه پیش بینی دقیق اینکه چه زمانی سقف استقراض دولت پر می شود، برای وزارت خزانه داری غیر ممکن است، هشدار داد که اگر سریعا اقدامی صورت نگیرد، دولت تا اواسط اکتبر سال جاری میلادی 50 میلیارد دلار نقدینگی خواهد داشت که این بودجه برای پوشش پرداخت های مربوط به تامین اجتماعی، حقوق پرسنل نظامی، پزشکی و تامین هزینه سایر برنامه ها برای یک مدت طولانی کافی نخواهد بود.

در ادامه این خبر آمده است که کنگره آمریکا اوایل سال جاری میلادی، به صورت موقت سقف استقراض دولت واشنگتن را به حالت تعلیق در آورد تا قانونگذاران این کشور بتوانند روی بحث های بودجه تمرکز کنند.

بر اساس این خبر، دولت واشنگتن بیشتر از آنچه درآمد دارد، هزینه می کند و به این ترتیب در طول چهار سال گذشته مالی، با کسری بودجه سالانه ای بیش از 1 تریلیون دلار مواجه شده است و برای جبران این کسری بودجه، به منظور تامین تعهدات مالی خود، به استقراض روی آورده است.

جمهوریخواهان آمریکایی درصدد هستند تا از طریق کاهش هزینه ها، کسری های بودجه آتی دولت واشنگتن را کاهش دهند اما دموکرات ها مجموعه ای از کاهش هزینه ها و افزایش های مالیاتی را برای جبران کسری بودجه واشنگتن پیشنهاد کرده اند که جمهوریخواهان به شدت با این پیشنهاد مخالف هستند.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که از اول مارس سال جاری میلادی تاکنون، دولت اوباما به دنبال عدم توافق بدهی کاخ سفید و کنگره، به منظور کاهش کسری بودجه تریلیون دلاری خود، کاهش خودکار هزینه ها با نام مصادره را اجرایی کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها