امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39393
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته در دومین شب کنسرت شهرام ناظری در سالن‌ همایش‌های مرکز همایش‌های برج ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شب گذشته در دومین شب کنسرت شهرام ناظری در سالن‌ همایش‌های مرکز همایش‌های برج میلاد که با استقبال پرشور مخاطبان این خواننده محبوب آواز سنتی، ایرانی برگزار شد. نخست شهرام ناظری چند کلامی با مخاطبانش گفت‌‌وگو کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم برای حضورشان گفت: این برنامه یک ماه قبل در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد و به درخواست علاقمندان پرتعداد این کنسرت مصمم شدیم تا برای این مجموعه اجرای دیگری تدارک ببینیم.

این خواننده آواز ایرانی ادامه داد: علت کوتاه بودن روزهای اجرا در برج میلاد این بود که برج میلاد تنها دو روز در میان برنامه‌‌های خود زمان و فضای خالی داشت تا در اختیار ما قرار دهد.

وی ادامه داد: مایه سعادت و خوشبختی من است که امشب هموطنان‌مان را در مقابل خود می‌بینم امیدوارم که بتوانم شب خاطره‌انگیزی را برایتان رقم بزنم.

ناظری در ادامه از فرمی که روی صندلی‌ها قرار داده شده بود یاد کرد و گفت: در لابه‌لای بروشورها فرمی قرار داده شده که باید توسط علاقمندان که دوست دارند با خانواده ناظری در ارتباط باشند پر شده و در اختیار ما قرار گیرد. این فرم هم مربوط به گروه « هم آوازان» است که یک گروه محلی خواهد بود و هم کارهای آینده ما را اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

این خواننده آواز اصیل ایرانی ادامه داد: گروه «هم آوازان» یک گروه آوازی خواهد بود که قصد تشکیل آن تربیت نیروهای متخصص در راستای موسیقی کلاسیک ایرانی برای آینده است.

ناظری ادامه داد: این فرم‌ها علاوه بر گروه «هم آوازان» به مجموعه‌ای مربوط است که درباره مولانا تدارک دیده‌ایم و سه سال است که با مشکل مواجه شده اختصاص دارد برای اولین بار سونی کلاسیک این اثر را جزء ستاره‌های خود قرار داده این اثر مجموعه‌ای با همکاری عده‌ای است که همه بین 7 تا 15 بار برنده اسکار شدند متأسفانه در اجرای این مجموعه با تحریم و گرانی ارز و ... مواجه شدیم به همین سبب دوست داریم با مخاطبان خود در ارتباط باشیم تا پس از آماده شدن این اثر آن را به صورت اورجینال برایشان ارسال کنیم.

این هنرمند در پایان گفت: در این اجرا با گروه مولوی مجموعه آثاری از مولانا را امشب تقدیمتان خواهیم کرد نیروی نفس شما ما را به اینجا رسانده و در تمام این سال‌ها اگر قادر به فعالیت بودیم دلیل ماندگاری مان  انرژی مخاطبان بوده است.

در ادامه ابتدا «قطعه روحی است بی‌نشان اما غرق در نشان است» از مولانا اجرا شد.

سپس «شیدا شده‌ام » قطعه‌ای که شهرام ناظری خود آن را سروده و آهنگ‌سازی آن را انجام داده اجرا شد.

سپس قطعه «عاشقی پیداست از زاری دل» توسط ناظری و گروهش اجرا شد. در ادامه هم قطعه «هم قلم بشکست و هم کاغذ درید» از اشعار مولانا و سپس راست بگو نهان مکن از اشعار مولانا را اجرا کرد.

ناظری سپس با بیان این نکته که بخش اول اجرا به پایان رسیده است گفت: با توجه به اینکه در مخاطبانمان انرژی بسیاری می‌بینم نخست قطعه بعدی از بخش دوم را اجرا می‌کنم و سپس برای چند دقیقه استراحت خواهیم کرد.

ناظری در ادامه گفت: قطعه‌‌ای که اجرا خواهم کرد قطعه‌ای است که همه با آن خاطره داریم. سپس سه تار خود را از زمین برداشت و قطعه‌ای از ملودی را در میان شور و هیجان مخاطبانش اجرا کرد و  در میان شور و هیجان مخاطبانی که ایستاده برایش دست می‌زدند، تصنیف دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد اجرا شد.

پس از این قطعه و استراحت شهرام ناظری دوباره روی صحنه آمد در میان تشویق مخاطبانش قطعه ماندگار اندک اندک جمع مستان می‌رسند را برای مخاطبان خواند.

در تمام طول اجرای این قطعه مردم با صدای دستان خود ناظری را همراهی کردند. پس از آن ناظری روی به مخاطبان کرد و گفت: می‌خواهم قطعه کردی برایتان اجرا کنم که پیش از این در سالن میلاد اجرا شد البته آنقدر هیجان مخاطبان زیاد بود که ما متوجه نمی‌شدیم قطعات را چگونه می‌نوازیم بنابر این از شما می‌خواهم ضمن شادی خود با ما هماهنگ باشید.

پس از این کلام ناظری سه قطعه کردی برای مخاطبانش اجرا کرد و با هیجان آنها روبرو شد در انتها قطعه آتش در نیستان با شعری از مشتاق و آهنگسازی شهرام ناظری برای حاضران اجرا شد.

در این اجرا صابر نظر‌گاهی نوازنده ستار، تار و دیوان همچنین بابک غسالی نوازنده عود، نگار خارکن نوازنده کمانچه آلتو، شهرام محمدی نوازنده دیوان، ستار و دف، راشد بابا شهابی نوازنده کمانچه، فرهاد صفری نوازنده تنبک و باژنگ و شهریار نظری نوازنده دف شهرام ناظری را همراهی می‌کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها