امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39396
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 114
داود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام خبر ...

داود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اعلام خبر برگزاری پنجمین همایش سراسری مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) در جوار آستان مقدس حضرت ثامن‌الحجج(ع)، بیان داشت: این همایش در روز شنبه 16 شهریور ماه جاری هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت در سالن آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به همکاری پنج‌ ساله آستان قدس رضوی با مجمع جهانی علی اصغر(ع) افزود: این همایش با حضور 300 نفر از 31 استان کشور و 10 کشور شامل آلمان، ترکیه، آذربایجان، امارات متحده عربی، هند، پاکستان، بحرین، عراق و ... از ساعت 9 تا 17 برگزار می‌شود که در حاشیه این همایش نمایشگاه عکسی از فعالیت یازده ساله مجمع جهانی علی اصغر(ع) بر پا می‌شود.

منافی‌پور با بیان اینکه دریافت مقام مشورتی در سازمان ملل از برنامه‌های آتی این مجمع است، خاطرنشان کرد: پس از طی روند ثبت جهانی اولین جمعه ماه محرم به نام روز حضرت علی‌اصغر(ع) بر آن شدیم که در سازمان ملل مقام مشورتی را به دست آوریم که به همین منظور در ماه آینده سفری به ژنو صورت می‌گیرد که در یازدهمین سال فعالیت این مجمع این مهم عملی شود.

وی ادامه داد: در این همایش گزارش‌های کشورهایی که برای بار اول در سال گذشته موفق شدند مراسم روز جهانی علی اصغر(ع) را برگزار کنند، قرائت می‌شود که کشور نیجر از آفریقا، بوسنی و هرزگوین و برخی شهرهای کوچک اروپایی را شامل می‌شود.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)، اظهار داشت: در این همایش جایگاه و نقش حضرت علی اصغر(ع) در عصر حاضر و عامل حیات کربلا بررسی می‌شود که قرار است زیربنای همایش هزار و 800 نفری از نخبگان منابر شیعه با عنوان «کربلا حیات شیعه و علی اصغر(ع) حیات کربلا» شود.

به گزارش فارس، مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) یک سازمان مردمی است که از سال 1383 تاکنون نسبت به برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در نخستین جمعه ماه محرم تلاش می‌کند. این مجمع قصد دارد پیام سرخ حسینی را از زاویه مظلومیت کوچک‌ترین شهید دشت نینوا به جهان مخابره کند.

همایش شیرخوارگان حسینی با حضور شیفتگان ثارالله در بیش از 2500 نقطه جهان در سال گذشته برگزار شد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها