امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39412
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 37
حبیب‌الله بوربور دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باتشریح دلایل عدم رای ...

حبیب‌الله بوربور دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، باتشریح دلایل عدم رای اعتماد مجلس به سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان گفت: سه نفری که نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند مستقیما با فرزندان مردم در سراسر کشور و با تربیت، آموزش، اوقات فراغت و ورزش آنها مرتبط بودند که این امر نشان از حساسیت نمایندگان به این حوزه ها دارد.

وی با اشاره به رای بالای نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی اقتصاد و د ارایی اظهار داشت: مجلس به آقای طیب نیا وزیر اقتصاد رای بالایی داد چرا که نمایندگان معتقد بودند باید وزیر اقتصاد را با پشتوانه ای قوی راهی دولت کنند اما به کسانی که با آینده جوانان و آینده‌سازان کشور ارتباط داشتند، به دلیل حساسیت مردم رای اعتماد ندادند.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به سابقه خوب فانی سرپرست تعیین شده برای وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: آقای فانی فردی است که از ابتدای انقلاب در آموزش و پرورش حضور دارد و تجارب خوبی نیز کسب کرده اما ایشان نباید شعارهای آقای روحانی در رابطه تدبیر و اعتدال را در تصمیم‌گیری‌ها فراموش کند و باید از انتصاب‌های غیرکارشناسانه در وزارتخانه حساس آموزش و پرورش خودداری نماید.

بور بور با بیان اینکه در دولت های آقایان خاتمی و احمدی نژاد به آموزش و پرورش ظلم شد، ادامه داد:‌ انتظار می‌رود این وزارتخانه در دولت یازدهم محلی برای سنجش مدیران و آزمون و خطا نباشد و با تغییرات پیاپی، شیرازه تعلیم و تربیت از هم نپاشد.

وی در ادامه با اشاره به شعار اعتدال دکتر روحانی در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: چنانچه آقای فانی بر اساس شعار اعتدال رییس جمهور عمل کند و از ورود افراد تندرو به آموزش و پرورش جلوگیری نماید؛ می‌تواند از مجلس رای اعتماد گرفته و برای این وزارتخانه مفید باشد اما مسلما اگر اینگونه عمل نکند، پشتوانه‌ای برای انتخاب وی در مجلس وجود نخواهد داشت.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در ادامه با تاکید بر عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم به دلیل حضور در فتنه 88، اظهار داشت: در جلسات بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی اتفاق مهمی افتاد و به اعتبار آقای روحانی آراء بالایی به وزرا داده شده اما اگر آقای میلی منفرد نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد به دلیل فیلمی بود که در مجلس پخش شد که در آن، فرد پیشنهاد شده دانشجویان را برای حضور در مسجد دانشگاه تهران و اعتراض علیه نظام دعوت می نمود.

بوربور با انتقاد از سرپرستی توفیقی بر وزارت علوم بیان داشت: وقتی فردی که  تحریک کننده جلسه تحصن دانشجویان است نمی‌تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد، چرا باید سخنران همان جلسه که بیان می‌داشت «نظام 24 میلیون رای شما را به فرد دیگری داده است» به عنوان سرپرست وزارت علوم معرفی شود؟ این اقدام با تدبیر و اعتدال که شعار آقای رئیس جمهور است، هماهنگ نیست و جای بحث فراوان دارد که از آن می گذریم.

وی با بیان اینکه توفیقی نمی تواند از مجلس رای اعتماد بگیرد، تصریح کرد : وی نمی‌تواند گزینه مناسبی برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد و قطعا از مجلس رای اعتماد نخواهد گرفت که در این صورت در حق دانشجویان ظلم خواهد شد چرا که فعالیت‌های این وزارتخانه بار دیگر به تعویق خواهد افتاد. پس انتظار می‌رود که آقای روحانی فرد مناسبی را برای وزارت علوم معرفی نماید.

دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در پایان، اعتقاد به نظام را به عنوان خط قرمز مجلس در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی باقی مانده نام برد و افزود: مجلس بر روی افرادی که نظام را قبول نداشته باشند حساس است و قبول نظام یعنی  اینکه فرد پیشنهادی به اسلام، امام، انقلاب اسلامی و ولایت فقیه اعتقاد قلبی داشته باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار