امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39413
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 33
مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ارائه آماری از پرونده‌های موجود در کمیسیون اصل ...

مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ارائه آماری از پرونده‌های موجود در کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: تاکنون 30 مورد شکایت از دولت و 5 شکایت از قوه قضائیه در کمیسیون مطرح شده است.

وی افزود: 109 پرونده درباره مسائل بانکی، 37 مورد درباره پتروشیمی و نفت، 25 مورد درباره زمین ‌خواری و مسکن، 10 فقره درباره خودروسازان و 8 مورد نیز درباره مسائل گمرکی در کمیسیون مفتوح است.

افضلی‌فرد همچنین اعلام کرد که 7 مورد شکایت در زمینه مسائل زیست‌محیطی، 7 مورد برای تخلفات مالیاتی، 5 مورد درباره مخابرات و 5 مورد نیز مربوط به مناطق آزاد تجاری و صنعتی در کمیسیون اصل 90 ارائه شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به حضور 14 نفر از نزدیکان رئیس ‌جمهور در سفر به نیویورک بدون داشتن مسئولیت در دولت، اظهار داشت: آقای قاضی‌پور از آقای بقایی نام بردند و گفتند که وی جزو این 14 نفر بوده است.

وی اضافه کرد: من از کسی اسمی نبرده‌ام و نگفتم که چه افرادی در آن سفر حضور داشتند اما در عین حال روی حرف خودمان هستیم و پیش از این نیز، آن را اعلام کرده‌ایم.

افضلی‌فرد بر همین اساس شکایت بقایی از خود را فاقد وجاهت قانونی دانست و تصریح کرد: اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان هم از این شکایت تعجب کردند و گفتند وقتی اسمی برده نشده، برای چه شکایت شده است؟

وی در پایان نسبت به پابرجا بودن یا منتفی شدن شکایت مجلس از حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم ابراز بی اطلاعی کرد و پاسخ به این سؤال را به محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 ارجاع داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها