امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39417
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 45
مرتضی وزیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با اشاره به اینکه دام قاچاق می‌تواند موجب شیوع بیماری‌ها شود و جابه‌جایی دام تنها با مجوز ...

مرتضی وزیری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جیرفت با اشاره به اینکه دام قاچاق می‌تواند موجب شیوع بیماری‌ها شود و جابه‌جایی دام تنها با مجوز دامپزشکی امکانپذیر است، اظهار کرد: دامداران نباید دام قاچاق وارد دامدار‌‌های خود کنند.

وی با قدردانی از همکاری سیستم قضایی و انتظامی در برخورد با حمل کنندگان غیرمجاز دام تصریح کرد: در ماه گذشته 170 رأس دام قاچاق در کهنوج کشف و با دستور دادستانی در کشتارگاه این شهر ذبح شد.

وزیری تصریح کرد: طبق دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور دام‌های کشف شده غیرمجاز پس از انجام معاینات و تأیید سلامت باید در کشتارگاه ذبح شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کهنوج با اشاره به واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌ها در این شهرستان اظهار کرد: در ماه گذشته بیش از 19 هزار رأس دام علیه بیماری‌های مختلف در این شهرستان واکسینه شدند.

وزیری با اشاره به اهمیت نظارت بر توزیع فرآورده‌های خام دامی برای تامین امنیت غذایی مردم خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان امسال 194 کیلوگرم مواد خام دامی غیر بهداشتی در این شهرستان کشف و معدوم‌سازی شد.
انتهای پیام/80003/ز20
برچسب ها:
آخرین اخبار