امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39424
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تودیع خود ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور در مراسم تودیع خود با اشاره به خاطره‌ای از آیت‌الله بهجت گفت: ایشان در آخرین نصیحتش به من گفت هر کاری می‌کنی دقت کن پشیمان نشوی و من این جمله را سرلوحه کار خود قرار دادم و تلاش کردم در سازمان بازرسی خاطره‌ای خوب از خود به جای گذارم.

وی با تشکر از تمامی مسئولان و کارمندان سازمان بازرسی برای همکاری مستمر با وی افزود: زمانی که به من پیشنهاد تصدی‌گری ریاست سازمان بازرسی ارائه شد در نامه‌ای به مقام معظم رهبری مشکلات موجود را گزارش داده‌ام و اعلام کردم با توجه به اینکه من اخراجی‌ دولت هستم ممکن است فردا روزی بگویند پورمحمدی از سر عناد و دشمنی گزارش‌هایی را تهیه می‌کند اما حضرت آقا گفتند برو چون برای خودت خوب است و برای سازمان خوب‌تر.

وزیر دادگستری دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه احساس فعلی او این است که ریاست سازمان بازرسی کل کشور برایش مفید بود خاطر نشان کرد: ان‌شاء‌الله فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برای سازمان هم خوب‌تر باشد محقق شده باشد.

وی ادامه داد: زمانی که به سازمان بازرسی آمدم آیت‌الله شاهرودی رئیس وقت قوه قضائیه به من گفت سازمان بازرسی، سازمان بازرسی قضایی نیست بلکه سازمان بازرسی کل کشور است و برای نظام کار می‌کند نه قوه قضائیه بدان مخاطبانت همه دستگاه‌ها و مردم هستند.

وی ادامه داد: ایشان حتی تأکید کرد که مخاطب برخی از گزارش‌های سازمان بازرسی ریاست قوه قضائیه نیست بلکه سایر دستگاه‌ها و مردم از آن استفاده می‌کنند.

پورمحمدی با اشاره به اینکه بعد از گذشت حدود 20 سال به دستگاه قضا بازگشته و مسئولیت سازمان بازرسی را قبول کرده در مورد نحوه تعامل با دولت گذشته گفت: از دولت قبلی تشکر می‌کنیم گرچه با بخشی از بدنه دولت ما مشکل داشتیم اما اکثر بدنه با ما همکاری قابل قبولی داشتند بگذریم که در مدیریت سطح بالا مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کردند اما در کل همکاری دولت با ما قابل قبول بود.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور افزود: در این مدت 5 سالی که ریاست سازمان را بر عهده داشتم به همراه همه همکاران خود در سازمان دویدیم و از همه ظرفیت‌ها استفاده کردیم.

وی با تأکید بر اینکه عده‌ای منتظر بودند تا از سازمان بازرسی نقطه ضعفی پیدا کنند گفت: خوشبختانه به لطف عملکرد خوب همکاران این عده نتوانستند هیچ نقطه ضعفی از سازمان بازرسی پیدا کنند.

پورمحمدی سازمان بازرسی را نعمتی برای کشور عنوان کرد و افزود: طی مدتی که سازمان بازرسی راه‌اندازی شده کارهای خوبی در آن صورت گرفته و اکنون به مانند کوه یخی می‌ماند که تنها قسمتی از آن پیداست. امیدواریم که با همت برادرم آقای سراج این کوه یخ بیشتر خود را نمایان سازد.

رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به انتخابش به عنوان وزیر دادگستری دولت تدبیر و امید گفت: امیدوارم در مسند وزارت نیز سرباز خوبی برای دستگاه قضا باشم و جهت مبارزه با فساد و اجرای عدالت موفق باشم.

وی در پایان هدف همه افراد را اجرای عدالت عنوان کرد و گفت: این امر خواسته همه است و من به عنوان یک خدمتگزار امیدوارم که برآورده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار