امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39430
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره روابط عمومی جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور صبح روز سه شنبه 5/6/1392 به ریاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره روابط عمومی جلسه هیات عمومی دیوان عالی کشور صبح روز سه شنبه 5/6/1392 به ریاست حضرت آیت الله محسنی گرکانی و با حضور قضات عالی رتبه دیوان برگزار شد.

در ابتدای این نشست رئیس دیوان عالی با قرائت آیه شریفه «یا ایهاالذین آمنوا اتقوا الله و کونوا مع الصادقین گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید ای کسانیکه ایمان آورده‌اید تقوی را شیوه زندگی خود قرار دهید آنگاه با صادقین و راستگویان باشید.

وی ادامه داد: البته قرآن کریم در آیه دیگری به معرفی صادقان می‌پردازد و می‌فرماید انما المومنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا و جاهدوا باموالهم و انفسهم فی سبیل الله اولئک هم الصادقون مومنان کسانی هستند که به خدا و پیامبرش ایمان آورده باشند و شک و تردیدی در خود راه ندهند با اموال و جان‌های خود در راه خدا جهاد کنند اینان صادقانند.

محسنی گرکانی در ادامه افزود: از عبدالله بن عمر در مورد تفسیر آیه فوق نقل شده که بیان داشته «خداوند به مسلمانان و مومنان دستور داده از خدا پروا داشته باشند» و سپس فرموده «کونوا مع الصادقین یعنی با حضرت محمد(ص) و اهل بیت او باشید».

وی تصریح کرد: در هفته دولت قرار داریم و مشکلاتی از گذشته و حال پیش روی دولت است. مشکلاتی که با سوء تدبیر دولت گذشته سبب بی اعتمادی مردم شده و مخصوصاً مشکلات معیشتی که خصوصاً برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه گرفتاری های زیادی ایجاد نموده که ان شاءاله دولت جدید با تدبیر و عقلانیت آن را مرتفع می‌سازد.

رئیس دیوان عالی افزود: یکی از مشکلات بزرگ مردم، مقوله درمان است که این مسئله هم برای افرادی که در سطح پایین جامعه هستند، زندگی‌شان را مختل کرده است.

البته این مشکل با هماهنگی دولت و بخش خصوصی قابل حل است جامعه پزشکی در مراکز بهداشت و درمان دولتی با اخلاق خوش با بیماران و مخصوصاً با قشر ضعیف و محروم جامعه برخورد داشته باشند و اخلاق اسلامی در حوزه نظام پزشکی به باور دینی و فرهنگ عمومی تبدیل شود و با غلبه به شاخص های منفی دولت گذشته، نشاط و آرامش در جامعه حاکم شود و مشکل گرانی خصوصاً‌در بخش سلامت و دارو مرتفع گردد.

محسنی گرکانی در خاتمه بیان داشت: پزشکان متعهد و دلسوز کشورمان با اخلاق مداری، هر قدمی که برای سلامت جامعه بر می دارند، ذخیره مادی و معنوی ارزشمندی برای آنان خواهد بود و نظام پزشکی موظف است برای سلامت خانواده ها و آحاد جامعه، با فعال کردن بیمه درمانی، حقوق و احترام بیماران را حفظ کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها