امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39448
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۴
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید جواد جعفری پیش‌از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به وجود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، سید جواد جعفری پیش‌از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به وجود ظرفیت‌های فراوان مذهبی در بین ایرانیان اظهار کرد: میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) که مابین این دو مناسبت دهه کرامت نامیده شده باید مورد توجه جدی همگانی قرار گیرد.

وی افزود: در کشور ما و در ایام دهه محرم مردم به صورت خودجوش و با تمام عشق و ارادتی که به اهل بیت(ع) دارند وارد عمل می‌شوند و مراسم‌های باشکوهی را برگزار می‌کنند؛ چنین ظرفیتی را می‌توان در دهه کرامت هم ایجاد کرد و مردم را به میان آورد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با بیان اینکه تلاش برای گسترش مفاهیم رضوی در دهه کرامت دارای ارزش فراوانی است گفت: شورای هماهنگی جشن‌های دهه کرامت که از 30 سازمان طی میثاقی مشترک تشکیل شده در این زمینه وارد عمل شده و فعالیت‌های خوبی را سامان‌دهی کرده است.

وی ادامه داد: طی سفر امام رضا(ع) در ایران قدمگاه‌های مختلفی وجود دارند که در همه این اماکن جشن‌هایی در دهه کرامت برگزار می‌شود.

جعفری با اشاره به وظایف دستگاه‌های فرهنگی و هنری کشور در زمینه گسترش فرهنگ تشیع عنوان داشت: در حال حاضر 100 دستگاه فرهنگی از جمله وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های گوناگون وارد عمل شده‌اند تا در دهه کرامت برنامه‌هایی را به مرحله اجرا درآورند؛ قرار است طی این دهه دستاوردهای فرهنگی، فکری و مذهبی در اختیار عموم اقشار جامعه قرار گیرند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با تاکید بر بهره‌مندی از مراجع تقلید، بزرگان و علما به منظور غنابخشی به فعالیت‌های ستاد بزرگداشت دهه کرامت گفت: این دیدار نیز در همین راستا صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه جشن‌هایی در 200 نقطه از جهان به منظور بزرگداشت دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) برگزار می‌شوند خاطرنشان کرد: گسترش این کار با تاکید بر رویکردهای علمی و پژوهشی به منظور توسعه فرهنگ اهل بیت(ع) در سراسر جهان ضروری است.
انتهای پیام/78004/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها