امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3945
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در حالی نخستین همایش گفت‌وگو و تقریب بغداد دیروز عصر در پایتخت بغداد به کار خود پایان داد که در آخرین ساعت‌های روز ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، در حالی نخستین همایش گفت‌وگو و تقریب بغداد دیروز عصر در پایتخت بغداد به کار خود پایان داد که در آخرین ساعت‌های روز گذشته برخی رسانه‌ها از تحریم این همایش از سوی الازهر خبر دادند.

رسانه‌های عراقی از جمله رادیو عراق آزاد، شفق‌نیوز و السومریه که بیشتر در مخالفت با جریان وحدوی در عراق فعالیت می‌کنند در خبرهای خود با اشاره به دعوت رسمی جلال طالبانی از شیخ الازهر برای حضور در همایش گفت‌وگو و تقریب اعلام کردند: شیخ الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد که احمد الطیب در اعتراض به حوادث اخیر در عراق از جمله در شهر «الحویجه» در این همایش شرکت نکرد.

این رسانه‌های عراقی به نقل از «حسن الشافعی» مشاور شیخ الازهر نوشتند: الازهر قلب عالم سنی است و برای همکاری با عراق شروطی از جمله توقف مد شیعی و صدور فتاوایی در حرمت سب صحابه قرار داده است!

البته این خبر در حالی در هاله‌ای از ابهام منتشر شد که «شیخ تاج‌الدین حامد الهلالی» از علمای الازهر و مفتی سابق استرالیا و همچنین «دکتر جمال عبدالستار محمد» معاون وزیر اوقاف مصر در امور تبلیغ در این همایش حاضر شدند.

بنابر این گزارش، معاون وزیر اوقاف مصر در پایان این همایش گفت: با این همایش بغداد تلاش برای بازگشت نقش خود برای وحدت اسلامی و تقریب را آغاز کرد و حضور گسترده بین‌المللی اسلامی در این همایش و سخنان ارائه شده در آن مبنی بر خطر نزاع مذهبی از اهمیت بالایی داشت.

انتشار خبرهایی مبنی بر تحریم همایش بغداد در حالی صورت می‌گیرد که شیخ الازهر در سخنانی که در سفر اخیر خود به امارات بیان کرده بار دیگر بر تلاش برای تقریب تاکید کرده و در عین حال گفته است که منتظر حرکت جریان‌های شیعی است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها