امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39469
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، یوسف امیرشکاری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دوره تربیت و آموزش جانشین فرمانده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، یوسف امیرشکاری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح دوره تربیت و آموزش جانشین فرمانده واحد و دبیر حلقه صالحین مدارس استان کرمان اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس تجربه بسیار موفق از مدیریت جوانان دارد.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد بار جنگ تحمیلی بر دوش جوانان بود، ابراز داشت: 36 هزار شهید دانش‌آموز‌ در جنگ تحمیلی نشان دهنده سهم عظیم این قشر در عرصه دفاع مقدس است.

امیرشکاری تصریح کرد: ما در جنگ تحمیلی شاهد درخشش فرماندهان گردان 18 و ‌19 ساله‌ای بودیم که به خوبی هم از عهده این نقش برآمدند.

وی با اشاره به مدت پنج روزه این دوره آموزشی عنوان کرد: با تجربه دفاع مقدس قصد داریم در این پنج روز‌ راهی را به نام تربیت فرمانده آغاز کنیم که صرفاً فرمانده نظامی نیست، بلکه فرمانده دانشگاه و افسر جنگ نرم است.

امیرشکاری اظهار داشت: تمام کارهای این دوره اعم از عبادی، فعالیت‌های فوق برنامه و‌ ارزیابی اساتید بر عهده دانش‌آموزان است و به گونه‌های‌ دوره دانش‌آموز محور است.

حجت‌الاسلام علی مختارآبادی‌ معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این آیین اظهار داشت: دانش‌آموزان نخبه و بسیجی باید با الهام از شهدای نوجوان یک الگو و برنامه مدون را پیاده‌سازی و اجرا کنند.

وی با اشاره به دو کلمه کوثر و عافیت بیان داشت: کوثر به معنی استفاده حداکثری از نعمت‌های خداوند است و زمانی یک جوان 17 ساله لشکری را به خوبی در بحران جنگ اداره می‌کند، این کلمه را معنی کرده است.

مختارآبادی تصریح کرد: عافیت نیز به معنی استفاده متناسب، سالم، درست و هماهنگ از نعمت‌ها است، البته عافیت تنها ویژه بدن نیست به طوری که ما در دعاهایمان از خداوند عافیت دین، دنیا و آخرت را هم تقاضا می‌کنیم.

وی افزود: کوثر به همراه عافیت به کلمه «انعام‌« معنا می‌بخشد، انبیا، شهدا، صالحین و صدیقین، رفیقان خوبی برای ما هستند، زیرا از نعمت‌های خدا به درستی استفاده کرده و در نهایت از پاداش پروردگار بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دوره تربیت و آموزش جانشین فرمانده واحد و دبیر حلقه صالحین مدارس با حضور دانش‌آموزان نخبه پسر استان کرمان و با همت سازمان بسیج دانش‌آموزی استان در محل مرکز تربیت معلم شهید باهنر کرمان افتتاح شد.
انتهای پیام/80017/ع30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها