امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39479
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار شهری فارس، در حین بررسی این لایحه حسن بیادی نایب رئیس شورا گفت: دوستان شهرداری اول بگویند در سالهای قبل چقدر تسهیلات گرفتند و ...

به گزارش خبرنگار شهری فارس، در حین بررسی این لایحه حسن بیادی نایب رئیس شورا گفت: دوستان شهرداری اول بگویند در سالهای قبل چقدر تسهیلات گرفتند و بدهکاری برای شهردار جدید به جای نگذارند چون این کار مثل مین‌گذاری کردن است.

مناف هاشمی معاون نظارت و برنامه‌ریزی شهرداری در پاسخ گفت: ما هر چه وام و تسهیلات بانکی گرفته‌ایم با اجازه شورا بوده است.

خسرو دانشجو سخنگوی شورا که پس از چند جلسه غیبت که در جلسه حضور یافته بود نیز گفت: دوستان باید بگویند استدلال یک فوریت چیست و وام‌هایی که تاکنون دریافت شده صرف چه پروژه‌هایی شده است.

معصومه ابتکار رئیس کمیته محیط زیست شورا ضمن مخالفت با یک فوریت گفت: فوریت این لایحه محل اشکال است زیرا همین الان هم گفته می‌شود شورای چهارم شهرداری را با بدهی‌های بسیار تحویل می‌گیرد. به همین دلیل به نظرم بگذاریم شورای جدید درباره این لایحه تصمیم بگیرد.

رسول خادم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در توضیح ضرورت یک فوریت گفت: ما در بودجه سالانه به شهرداری مجوز داده‌ایم تا یک سقف مشخصی وام بگیرد. بنابر این بحث برای نحوه هزینه کرد و میزان وام‌های دریافت شده در این جا بی‌فایده است.

وی ادامه داد: فوریت این لایحه برای جلوگیری از ازدست دادن زمان است. بنابر این فوریت باعث می‌شود لایحه در دستور کار شورای شهر قرار بگیرد وگرنه ما الان نمی‌توانیم خود لایحه را تصویب کنیم.

مهدی چمران رئیس شورا نیز در دفاع از یک فوریت گفت: میزان بهره‌ای که برای تسهیلات بانکی دریافت شده توسط شهرداری تصویب کرده‌ایم با میزان بهره‌ایی که بانک مرکزی به عنوان قانون مصوب کرده مغایرت دارد. (17 درصد در مقابل 21 درصد) و این تفاوت باید برطرف شود. این لایحه نیز تنها در مورد همین مغایرت است.

وی ادامه داد: رأی به یک فوریت لایحه نه مشکلی را حل و نه اضافه می‌کند. تنها آن را در دستور کار شورای بعدی قرار می‌دهد.

در پی این اظهارات یک فوریت لایحه مذکور به تصویب شورا رسید.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها