امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39481
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سازمان بازرسی کل کشور با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش ازدواج‌های موقت در کشور گفت: یکی از برنامه‌های ما اجرای دقیق قانون حمایت از خانواده است.

وی افزود: از جمله مواد قانون حمایت از خانواده ماده 21 است که شرایط جدیدی را حاکم کرده و ما امیدواریم با تصویب آیین‌نامه بسیاری از مشکلات در این زمینه حل شود و پورمحمدی با حضور در وزارت گستری در این زمینه به ما کمک کند.

تویسرکانی تصریح کرد:‌ به هر حال بنای قانون‌گذار براین بود تا تسهیلاتی را قائل شود که ما موانع را کمتر کنیم تا مردم به لحاظ برخی از موانع قانونی مرتکب خلاف شرع نشوند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد:‌ در قانون قبلی الزام به ثبت واقعه ازدواج بود اما در قانون جدید حمایت از خانواده تنها در سه شرط الزام به ثبت ازدواج موقت است.

وی با اشاره به این سه شرط گفت: باردار بودن زوجه، شرط ضمن عقد و توافق طرفین از جمله شروط ثبت ازدواج است.

تویسرکانی تأکید کرد: ‌ما آمار دقیقی از ازدواج‌های موقت نداریم و باید سازوکاری مهیا شود تا اطلاعات ما در بحث ازدواج‌های غیر رسمی کامل‌تر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار