امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39482
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدعلی نجفی امروز در نخستین نشست فصلی این سازمان با فعالان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری که در محل ارگ آزادی تهران ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، محمدعلی نجفی امروز در نخستین نشست فصلی این سازمان با فعالان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری که در محل ارگ آزادی تهران برگزار شد، اظهار داشت: این سازمان  در سال‌های گذشته با تغییرات پی در پی مواجه بوده است در ۴ سال ۴ رئیس داشته است و از نظر ساختار تشکیلاتی نیز جابجایی‌ها ی بسیاری داشته است که در ذهن کارکنان ایجاد اغتشاش می‌کند.

وی افزود: پیش از این تعبیر «لگدکوب» شدن را برای سازمان استفاده کرده بودم که ناظر بر برنامه‌های جابجایی معاونت‌ها به شهرستان‌ها بود.

نگاه سیاسی در سازمان میراث فرهنگی در ۸ سال اخیر مشکل‌ساز شد

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: اصل و اساس کار در این سازمان، فرهنگ است در ۸ سال اخیر نگاه سیاسی در این سازمان مشکل ساز شد.

نجفی ادامه داد: کار سیاسی در این سازمان ظلم به فرهنگ کشور است و این نگاه را متوقف خواهم کرد. اجازه نخواهم داد فعالیت سیاسی در قالب هر چارچوبی در این سازمان اتفاق بیفتد.

تغییرات پی در پی در حال حاضر به صلاح نیست

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: تغییرات پی در پی در این شرایط در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به صلاح نیست در ۲ سال آینده یا حتی ۴ سال آینده وقتمان را نباید صرف این مسائل کنیم.

راه‌اندازی مجمع مشاوران مجازی در سازمان میراث فرهنگی

نجفی از راه‌اندازی یک مجمع فضای مجازی مشاوران در سطح کشور خبر داد و گفت: این مجمع در گام اول طی ۸ یا ۹ ماه آینده در کشور و بعد از آن در سطح دنیا ایجاد خواهد شد تا از نظرات تمام مشاوران در ۳ حوزه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده کنیم.

اهالی فرهنگ و هنر اگر با این سازمان قهر نباشند ارتباط خوبی هم ندارند

وی بر استفاده از سرمایه‌های اجتماعی برای این سازمان تاکید کرد و گفت: اکنون اهالی فرهنگ و هنر اگر نگوییم با این سازمان قهر هستند، رابطه خوبی هم با آن ندارند و باید کاری کنیم تا بر حسب وظیفه و حتی گاهی به عنوان تفنن به سازمان بیایند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بازار صنایع دستی را رو به تضعیف ارزیابی کرد و گفت: حیف است که بیشترین تنوع صنایع دستی را در دنیا داشته باشیم و سهم ما در دنیا کم باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد: نگاه ما به گردشگری فرهنگی است و صرفاً اقتصادی به آن نگاه نمی‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار