امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39492
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری فارس، «ادوارد لوتوارک» یک استراتژیست نظامی آمریکایی در سرمقاله روزنامه «نیویورک تایمز» با این عنوان که «برای آمریکا اهمیتی ندارد که ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «ادوارد لوتوارک» یک استراتژیست نظامی آمریکایی در سرمقاله روزنامه «نیویورک تایمز» با این عنوان که «برای آمریکا اهمیتی ندارد که چه کسی پیروز جنگ در سوریه است»، نوشت که پیروزی هر کدام از طرفین درگیری در جنگ داخلی سوریه، خبر بدی برای آمریکا خواهد بود.

درحالیکه دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی واکنش خود به گزارش های مدعیانه ای است که توسط جبهه غربی و عربی در ارتباط با استفاده نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی منتشر شده اند، این استراتژیست برجسته نظامی در ادامه مقاله خود نوشته است که: در این برهه، یک بن بست طولانی مدت (در قبال بحران سوریه)، تنها نتیجه ای است که به منافع آمریکا خسارتی وارد نمی کند.

بر اساس ادعای لوتوارک، اگر قرار باشد که دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه، شورشیان را در هم شکند و به پیروز جنگ داخلی سوریه باشد، این امر «فاجعه آمیز» خواهد بود.

این استراتژیست نظامی با تاکید بر اینکه پیروزی رئیس جمهور سوریه در جنگ داخلی این کشور به معنای تائید چشمگیر قدرت و منزلت ایران شیعه و حزب الله خواهد بود، مدعی شده است که این نتیجه، تهدیدی مستقیم علیه کشورهای سنی عرب و اسرائیل محسوب می شود.

لوتوارک همچنین در اظهارات خود اعلام کرده است که از طرف دیگر، شکست اسد در جنگ داخلی سوریه توسط شورشیان، برای آمریکا و بسیاری از متحدان واشنگتن در اروپا و خاورمیانه، بسیار خطرناک خواهد بود؛‌ بر اساس گفته لوتوارک، بسیاری از گروه های شورشی در سوریه افراط گرایان هستند که این افراط گرایان نیز حداقل شامل دو گروه وابسته به القاعده می شوند.

لوتوارک که از محققان مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی واشنگتن محسوب می شود، نوشته است: اگر شورشیان پیروز (جنگ سوریه) شوند، افراط گرایان تلاش می کنند تا دولتی را تشکیل دهند که این دولت هم با آمریکا و هم اسرائیل دشمن خواهد بود.

این استراتژیست نظامی که نویسنده «استراتژی: منطق جنگ و صلح» در ادامه مقاله خود به انتقاد از برخی از همکاران محافظه کار خود پرداخته است؛‌ برخی از همکاران لوتوارک، از اوباما به دلیل اکراه در مداخله نظامی در سوریه انتقاد کرده اند.

لوتوارک در انتهای مقاله خود اینطور نتیجه گیری کرده است که تصرف سوریه توسط آمریکا امروزه با حمایت کمی از سوی مردم آمریکا روبرو است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها