امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39498
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در نشست خبری تأکید کرد که در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «المیادین»، «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه در نشست خبری تأکید کرد که در گفت‌وگو با «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به او تأکید کرده است که دمشق به تیم تسلیحاتی سازمان ملل اجازه خواهد داد که به الغوطه الشرقیه برای بررسی حرکت کند.

وی افزود: با وجود اینکه تیم تسلیحاتی سازمان ملل در سوریه حضور داشتند اما در خواستی مبنی بر بازدید از مناطقی از غوطه را مطرح نکردند.

وزیر خارجه سوریه ادامه داد : تیم تحقیقاتی سازمان ملل بررسی های خود را از روز دوشنبه و در المعضمیه آغاز کردند و ارتش سوریه مسئولیت حفظ امنیت آنها را به عهده گرفته است.اما با توجه به اینکه ائتلاف معارضان نقاط تحقیقاتی را برای تیم تسلیحاتی مشخص کرده اند به نظر می رسد روز گذشته تیم سازمان ملل موفق نشده به برخی نقاط دست یابی پیدا کند.

ولید معلم گفت: به جان کری می‌گویم که ما در روند بررسی ها کارشکنی نمی‌کنیم بلکه این معارضان مسلح هستند که دست به چنین کاری زده‌اند.

المعلم با رد ادعای استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی علیه مردم خود در غوطه تأکید کرد، کسانی که چنین ادعایی دارند مدارک و اسناد خود را اعلام کنند.

وزیر امور خارجه سوریه گفت: همه ما صدای طبل های جنگ را در اطراف خود میشنویم و به نظر من اگر بخواهند به سوریه حمله کنند بهانه استفاده از سلاح شیمیایی واهی و ناچیز است.
اگر بخواهند اراده مردم را سست کنند من گمان نمی‌کنم موفق باشند زیرا مردم میزان مقاومت خود را ثابت کرده اند.

ولید معلم تاکید کرد،  هر اتفاقی که در این منطقه می‌افتد باید به نفع منافع اسرائیل باشد
و هرگونه حمله به سوریه باید منافع اسرائیل را تأمین کند همچنین باید منافع جبهه النصره و القاعده را تأمین کند.

وزیر خارجه سوریه گفت: عملیات ارتش در الغوطه نیز پیشگیری از طرح‌های معارضان برای حمله به دمشق و حمایت شهروندان از اقدامت تروریستی آنها بوده است. تلاش نظامی ارتش سوریه متوقف نخواهد شد و با حمله نظامی پیروزی‌های ارتش را متوقف نخواهند کرد

ولید معلم با اشاره به برگزاری نشست فرماندهان نظامی ۱۰ کشور در اردن گفت:  ما با وجود اینکه در طول دو سال از مرزهای اردن دچار ضربات سنگینی شده ایم اما باز هم از موضع این کشور درباره اینکه اجازه نخواهند داد از اراضی این کشور به سوریه حمله شود تقدیر می کنیم . به اردنی ها می‌گوییم که منفعت و امنیت اردن با امنیت سوریه گرده خورده و مرتبط است  و از آنها می خواهم اجازه ندهند سودجوها از آنها استفاده کنند.

و ی در پاسخ به سوالی در باره لغو دیدار روسیه و آمریکا در لاهه گفت: ما بارها در باره
نیات آمریکا برای نشست ژنو مشکوک بوده ایم و به دوستانمان در روسیه گفته بودیم که آمریکا مانند اسرائیل به دنبال راهکار سیاسی برای بحران سوریه نیست اما درباره موضع روسیه از حمله نظامی غرب به سوریه مسکو از دوستان دیرینه سوریه به شمار می آِید و قراردادهای تسلیحاتی با ما دارد و این کشوری بخشی از مقاوت ماست و هماهنگی با این کشور به صورت روزانه صورت می‌گیرد.

ولید معلم تاکید کرد، اما درباره ایران ما برادرانمان در تهران در بخش های مختلف هماهنگی کاملی و روزانه داریم ما با ایران معاهده دفاع مشترک نداریم اما آنچه در سوریه رخ میدهد و آنچه در عراق رخ میدهد
اجرای سیاسیتی است که از سال 2009 برای رسیدن به تهران طراحی شده است و بر همین اساس ما وتهران در یک سنگر قرار داریم.

وی درباره احتمال حمله نظامی به سوریه گفت: هرگز به صورت قطعی اعلام نکرده ایم که آمریکا به ما حمله می‌کند بلکه تأکید کردم که این یک جنگ روانی است اما اگر حمله نظامی صورت بگیرد  دو راه داریم یا اینکه تسلیم شویم یا اینکه با امکاناتی که داریم از خودمان دفاع کنیم که من گزینه دوم را بهتر می‌دانم.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها