امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39499
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت که «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز سه شنبه به عنوان اولین مقام آمریکایی، ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت که «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل امروز سه شنبه به عنوان اولین مقام آمریکایی، مستقیما دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان در این کشور متهم کرد.

هاآرتص نوشته است که روز گذشته (دوشنبه) نیز «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که مدارک مرتبط با حمله مرگبار و گسترده شیمیایی هفته گذشته در سوریه، غیر قابل انکار است؛ کری همچنین دولت سوریه را به تلاش برای سرپوش گذاشتن روی حمله شیمیایی خود متهم و به نزدیک شدن آمریکا به استفاده از گزینه نظامی احتمالی علیه سوریه اشاره کرد.

در این خبر آمده است که نماینده آمریکا در سازمان ملل یک گام فراتر گذاشت و امروز سه شنبه در صفحه توئیتر خود مستقیما اسد را به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه شهروندان سوریه متهم کرد.

این خبر در شرایطی منتشر می شود که شبکه خبری «سی بی اس» روز گذشته گزارش داد که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به تیم امنیت ملی خود دستور داده است تا گزارش محرمانه ای که هدف از آن توجیه اقدام نظامی علیه سوریه است را آماده کنند؛ بر این اساس، اوباما از تیم امنیت ملی خود خواسته است تا توجیهات قانونی را که برای اقدام نظامی علیه سوریه بدون نیاز به حمایت شورای امنیت سازمان ملل ضروری است، طراحی کنند.

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه هفته جاری با مشاوران امنیت ملی خود به منظور بحث درباره واکنش واشنگتن به حملات شیمیایی در سوریه در تاریخ 21 آگوست جاری، تشکیل جلسه داد.

فرافکنی جبهه غربی و عربی علیه سوریه و ادعای استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی علیه شهروندان و غیر نظامیان در حالی مطرح می شود که مقامات سوریه این گزارش ها را رد کرده اند؛ علاوه بر این، روسیه تصاویر ماهواره ای را ارائه کرده است که نشان می دهد تسلیحات شیمیایی از مناطقی در سوریه شلیک شده اند که تحت کنترل شورشیان سوری قرار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار