امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3950
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سردار جواد خضرایی در نشست خبری که درباره افتتاح کتابخانه تخصصی باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: موزه دفاع مقدس ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سردار جواد خضرایی در نشست خبری که درباره افتتاح کتابخانه تخصصی باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، اظهارداشت: موزه دفاع مقدس شهریور ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه باغ موزه دفاع مقدس در هفته جاری افتتاح می‌شود، گفت: موزه دفاع مقدس پایانه ارزشمند اطلاعات جامعی است که ویژگی‌های آن دوران را معرفی می کند.

سردار خضرایی بیان داشت: تربیت راویان دفاع مقدس عملکرد بی نظیری بوده است و اگر بازدید کننده در درک مفاهیم دچار اشکال شود این راویان اطلاع رسانی دقیق تری صورت می‌دهند.

مدیر عامل باغ موزه دفاع مقدس، با بیان اینکه این موزه علاوه بر برخوداری از اطلاعات دفاع مقدس منبع تولید اطلاعات نیز به شمار می‌رود، افزود: به این منظور برای ثبت و نگهداری این اطلاعات و تاریخ آن دوران مصاحبه های متعددی با فرماندهان و رزمندگان ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و جهاد سازندگی صورت گرفته است .

وی نبود کتابخانه ای که تمامی افراد بتوانند به آن دسترسی داشته باشند، را از کمبودها عنوان کرد و گفت: از دوسال قبل ساماندهی و احداث جامع ترین کتابخانه تخصصی دفاع مقدس در دستور کار قرار گرفت و طی هماهنگی با ناشران و مولفان بخشی از کتاب های این مجموعه، با رویکرد دفاع مقدس آماده شد .

وی گفت: آنچه در حوزه دفاع مقدس نگاشته شده است محدود به مولفان داخلی نمی‌شود و برخی از این کتاب‌ها سال‌ها قبل ترجمه شده و حتی تجدید چاپ نشده بودند از این رو گردآوری آن‌ها مشکل بود و در این راستا برخی از کتاب‌ها با مسافرت به شهرها و ارتباط با مولفان و ناشران گردآوری شد.

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس با اعلام اینکه 2هزار عنوان از کتاب‌های این کتابخانه از سایر کتابخانه‌ها قرض گرفته و جمع آوری شده است، افزود: در برخی موارد مجبور شدیم چند نسخه از کتاب ها را تجدید چاپ کنیم.

سردار خضرایی بیان داشت: 7هزار و 500عنوان کتاب دفاع مقدس و 4 هزار و 500 عنوان کتاب در محورهای موضوعی دفاع مقدس در این مجموعه جمع آوری شده است.

وی گفت: بالغ بر 12 هزار عنوان و 40 هزار نسخه در این کتابخانه ساماندهی شده است که روز پنجشنبه با حضور فرهیختگان، ناشران و مولفان این کتابخانه افتتاح می‌شود .

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس خاطرنشان کرد: درمجموع از 24 مولف، نویسنده و شهید و 20 نفر از افرادی که در ساماندهی و ارائه کتاب‌ها، کتابخانه دفاع مقدس را یاری رسانند تقدیر به عمل می‌آید که در این میان 4 تن نیز از مدیران شرکت‌های انتشاراتی هستند.

وی بیان داشت: افتتاح کتابخانه باغ موزه دفاع مقدس با حضور سردار رحیم صفوی در روز پنج شنبه همزمان با شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم انجام می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها