امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39506
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 211
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «دوزخ» اثری از خالق کتاب‌های پرفروش «کد داوینچی» و «نماد گمشده» با ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «دوزخ» اثری از خالق کتاب‌های پرفروش «کد داوینچی» و «نماد گمشده» با ترجمه مهرداد وثوقی از دریچه نشر افراز روانه بازار نشر شد.

کتاب جدید دن براون  در 14 می سال 2013 توسط انتشارات Doubleday منتشر شده است و 13 هفته در صدر پرفروش‌ترین رمان‌های تخیلی مجله نیویورک تایمز بوده است.

بر اساس این کتاب قرار است فیلمی با کارگردانی ران هاوراد و با بازی تام هنکس در کمپانی سونی پیکچرز ساخته شود و در 18 دسامبر 2015 هم اکران می‌شود.

دوزخ یا inferno نام کتابی رازآلود و هیجانی از نویسنده معروف دن براون است. این چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌های ماجراجویی‌های پروفسور رابرت لانگدون است و داستان این رمان هیجان انگیز در فلورانس ایتالیا اتفاق می‌افتاد و بار دیگر ماجرایی از رابرت لنگدان یک نشانه‌شناس برجسته از دانشگاه‌هاروارد را باز می‌گوید و رابرت لنگدون تنها کسی است که می‌تواند جهان را از یک تهدید بزرگ نجات دهد.
 خالق کتاب‌های پرفروش «کد داوینچی» و «نماد گمشده» وقتی در ایتالیا بود از اشعار قرن چهاردهمی دانته برای نوشتن این رمان الهام گرفت. دن براون در دوزخ، با دستمایه قراردادن کمدی الهی دانته و الهام از بخش دوزخ آن، در خلال ماجرایی پُرکشش، رابرت لنگدان و خواننده را به دنیای نمادها و شهرهای باستانی و زیبای اروپا می‌کشاند و لحظه‌به‌لحظه بر هیجان داستان می‌افزاید.

در برشی از این کتاب می‌خوانیم: «رابرت لنگدان وقتی به‌هوش می‌آید، خود را مجروح و بر روی تختی در بیمارستانی ناآشنا می‌بیند. پس از آن‌که پزشکان وضعیتش را برایش شرح می‌دهند، متوجه می‌شود با خانه و شهر خود کیلومترها فاصله دارد و حافظه‌ی چند روز گذشته‌اش را نیز از دست داده است. فردی که ظاهراً مجروحش کرده دوباره سراغش می‌آید و پس از کشمکشی خونین، لنگدان به‌همراه یکی از پزشکان از بیمارستان فرار می‌کند و پای در مسیر مأموریتی می‌گذارد که چیزی از آن را به‌یاد ندارد. تنها راهنمای مأموریتش شیء عجیبی است که از همراه‌داشتن آن نیز مطلع نیست.»

به گزارش فارس، کتاب «دوزخ» اثری از نویسنده شهیر آمریکایی با ترجمه مهرداد وثوقی در 1100 نسخه  با قیمت 29000 تومان در 624 صفحه در انتشارات افراز منتشر شده است.

دن براون در آثار خود بر روی باورهای دینی دست گذاشته است و تاریخ و مسیحیت را رمزشناسی می‌کند. این ویژگی در کتاب پرفروش «رمز داوینچی» نمایان‌تر می‌نمود. پس از چاپ کتاب رمز داوینچی پاپ ژان پل دوم، مجمع کاردینال‌های کاتولیک و پاپ مرحوم به حدی از این ماجرا ناراحت بود که دن براون و رمز داوینچی را تکفیر کرد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار