امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39512
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۴
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ در نشست هم‌اندیشی 16 دبیر جشنواره‌ کار گروه کودک و نوجوان یازدهمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وبگاه شمس طوس،‌ در نشست هم‌اندیشی 16 دبیر جشنواره‌ کار گروه کودک و نوجوان یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد فرهنگی‌ و هنری امام رضا(ع)، گزارش‌هایی از مراحل برگزاری این رویداد‌ بزرگ فرهنگی و ‌مذهبی در استان‌ها ارائه شد.

*ارسال 40 هزار اثر به جشنواره‌های رضوی

محمدباقر آدوسی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان کشور با اشاره به اهداف کانون پرورش فکری در گسترش عقلانیت در مسیر مبانی اسلامی است، ابراز داشت:  در جشنواره‌های رضوی نیز در تلاش هستیم تا کودکان و نوجوانان با سیره‌ امام رضا(ع) آشنا شوند و در رفتار و عمل خود این شیوه و سبک زندگی را به کار بگیرند.

وی از ارسال بیش از 40 هزار اثر کودکان و نوجوانان به جشنواره‌های رضوی کانون خبر داد و افزود: رسیدن به این هدف‌ها در جشنواره رضوی در کوتاه مدت امکان پذیر نیست، ما در عین حال به دنبال آسیب‌شناسی جشنواره‌ها و تغییر شیوه‌نامه در دوره‌های آینده هستیم.

* تصویب دو فیلمنامه رضوی

علی گنج کریمی معاون تولید کانون نیز در این نشست از تصویب دو عنوان فیلم‌نامه با عنوان‌های «زائر» و «به سوی او» و ارایه آن به دو کارگردان خبر داد و افزود: سیاست این معاونت در حوزه‌ فعالیت‌های رضوی گزیده کار کردن و الگوسازی است و به همین دلیل با دقت و محتاطانه گام برمی‌داریم.

وی رشد کمی و کیفی حضور شرکت‌کنندگان در جشنواره‌های رضوی کانون را خوشحال کننده دانست و ادامه داد: امسال از تمامی مراکز کانون خواسته شده بود تا به اختیار خود در این جشنواره‌ها شرکت کنند و تصور می‌کردیم شاید این آمار کاهش پیدا کند، ولی خوشبختانه شاهد رشد آمار شرکت‌کنندگان هستیم.

در ادامه هم‌اندیشی سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) و سیدصادق رضایی مدیر عامل کانون و رئیس کار گروه کودک و نوجوان جشنواره به ایراد سخن پرداختند.

* 450 اثر به همایش نماز و مسجد در فرهنگ رضوی رسید

محمدحسین عبداللهی مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی، اظهار داشت: تا کنون 450 اثر از حوزویان، دانشگاهیان و نخبگان از سراسر کشور به دبیرخانه همایش نماز و مسجد در فرهنگ رضوی ارسال شده است.

وی افزود: دبیرخانه همایش «تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی» در راستای سنجش مقالات ارسالی به این همایش اقدام به جمع‌آوری مقالات علمی پژوهشی با محوریت نماز و مسجد که در همایش‌های مشابه سراسر کشور ارائه شده را در دستور کار خویش قرار داده است.

دبیر اجرایی همایش علمی پژوهشی «تجلی نماز و مسجد در فرهنگ رضوی»، ابراز داشت: آثار دریافتی پس از داوری در ستاد «سنجش اصالت» مورد داوری از سوی هیئت داوران این همایش قرار می‌گیرد.

*شاعران و ادیبان کرد زبان عراق در جشنواره بین‌المللی ادبیات کردی رضوی حضور می‌یابند

نامق هورامی مسئول ارتباطات وزارت فرهنگ اقلیم کردستان عراق از اعلام آمادگی ادیبان، شاعران و نویسندگان کرد زبان این اقلیم، برای شرکت در دومین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی در سنندج خبر داد و گفت: مردم مسلمان ایران و عراق در طول تاریخ پر افتخار اسلامی همواره ارتباط و تعاملی تنگاتنگ داشته‌اند و مشترکات فرهنگی، دینی و زبانی بین دو ملت زمینه‌ساز گسترش این تعاملات بوده است.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌هایی همچون جشنواره بین‌المللی فرهنگ و ادبیات کردی رضوی می‌تواند نقش بسزایی در تقویت ارتباطات و گسترش مراودات فرهنگی بین مردم دو کشور داشته و ادبا و شعرای اقلیم کردستان نیز این مهم را به فال نیک گرفته و همچون سال گذشته در این دوره نیز مشارکت و حضوری گسترده خواهند داشت.

مسئول ارتباطات وزارت فرهنگ و هنر اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: ادبیات کردی سرشار از عشق و ارادت ویژه به بزرگان دینی و مبانی اخلاقی و اعتقادی است و نقش شعرا، ادبا و عرفای کرد زبان در تعالی فرهنگ و ادب اسلامی در طول قرون متمادی انکار ناپذیر است.

وی ادامه داد: شعرای کرد زبان اقلیم کردستان عراق نیز همچون شعرای کرد زبان ایران داری آثار فاخری در حوزه فرهنگ و ادبیات رضوی بوده و مردم اقلیم کردستان عراق نیز ارادت ویژه‌ای به ساحت مقدس امام رضا(ع) دارند.

به گزارش فارس، 16 جشنواره‌ کار گروه کودک و نوجوان جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در دهه‌ کرامت از اواسط شهریور تا 26 همین ماه در 15 استان خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، قم، مازندران، کرمانشاه، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان، همدان، تهران، فارس، کردستان، یزد و خراسان رضوی برگزار می‌شود.
برچسب ها:
آخرین اخبار