امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3952
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در همایش اقتصاد شهری و توسعه پایدار در اهواز اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، محمدباقر قالیباف ظهر امروز در همایش اقتصاد شهری و توسعه پایدار در اهواز اظهار کرد: شهرداری‌ها در نظام اداری و ساختاری باید به گونه‌ای باشند که برای موضوعات مختلف شهری مالیات محلی وضع کنند.

وی افزود: این در حالی است که در کشور ما این مسئله وجود ندارد و حق وضع مالیات به شهرداری داده نشده است.

شهردار تهران ادامه داد: یکی از مصادیق بارز در این زمینه نرخ کرایه است که افزایش آن توسط شهرداری‌ها منوط به موافقت فرمانداری است.

قالیباف تصریح کرد: این مشکلات در سطح شهرداری‌ها و دولت، به دلیل وجود اشکالات اساسی در ساختار اداری و نظام اجرایی کشور است.

*وجود شکاف عمیق بین محیط دانشگاهی و اجرایی کشور

وی اضافه کرد: مهمترین مسئله‌ای که در موضوع اجرایی وجود دارد، شکاف عمیقی است که بین محیط دانشگاهی و محیط اجرایی کشور است.

شهردار تهران خاطرنشان ‌کرد: در این مسئله مدیران اجرایی نیز مقصر به شمار می‌روند چرا که هرگاه ارتباط مناسبی بین نظام اجرایی و دانشگاهی ایجاد شود نتیجه مناسبی نیز حاصل می‌شود.

قالیباف در ادامه با بیان اینکه ما با دیگر کشورها تفاوت‌هایی در حوزه‌های اجرایی و اداری داریم گفت: حتی اگر براساس آن‌چه در همه دنیای عمل می‌شود عمل کنیم، نمی‌توانیم  روش‌های اجرایی آن‌ها را انجام دهیم و باید با بومی‌سازی این روش‌ها، بسیاری از موضوعات شکل و محتوای دیگری به خود بگیرند.

شهردار تهران اضافه کرد: برای حفظ استقلال کشور باید به تولید توجه ویژه شود و مدیریت مناسب جامعه نیازمند تولید قدرت، ثروت، معرفت و منزلت برای رشد است.

* وجود 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور

قالیباف ادامه داد: امروز در کشور ما حدود 500 هزار میلیارد تومان نقدینگی در حال چرخش است که 34 درصد آن در شهر تهران است.

وی گفت: با وجود این حجم عظیم نقدینگی در حال چرخش شهرداری بهره‌ای از آن نبرده است و علاوه بر آن بخش عمده‌ای از جمعیت از این رفت‌ و برگشت‌های نقدینگی بی‌بهره‌اند و تنها، آلودگی هوای تهران نصیب آن‌ها شده است.

*در یک نظام معیوب اداری و اجرایی در حرکتیم

شهردار تهران در ادامه تصریح کرد: براساس نظر اکثر اساتید و صاحب‌نظران ما هم‌اکنون در یک نظام اداری و اجرایی معیوب درحال حرکت هستیم و این واقعیت وجود دارد.

وی افزود: هنوز هم برخی از موضوعات به صورت توافقی و با ریش‌سفیدی حل می‌شود که این مطلوب نیست و باید قوانین بسیار دقیق‌تری در این باب وجود داشته باشد.

انتهای پیام/72008/ر40/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها