امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3953
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 290
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بهرام عین اللهی صبح امروز در چهاردهمین همایش کشوری آموزش پزشکی و ششمین جشنواره شهید مطهری در مرکز همایشهای ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، بهرام عین اللهی صبح امروز در چهاردهمین همایش کشوری آموزش پزشکی و ششمین جشنواره شهید مطهری در مرکز همایشهای رازی افزود: در برخی کلاسهای درس متأسفانه برخی اساتید که غرب زده هستند با تعریف و تمجید از غرب و تخریب خود، حس خودباوری را در دانشجویان از بین می‌برند.

وی ادامه داد: افزایش حس خودباوری باید در فضای آموزشی ایجاد شود.باید حس توانستن را در دانشجویان بیشتر کنیم، چرا که این توانستن را دانشجویان در دوران دفاع مقدس نیز نشان دادند.

عین اللهی با بیان اینکه رفتار استاد در فضای کلاس بسیار اهمیت دارد گفت: اساتید باید خوشرو باشند، تحمل دانشجو را داشته باشند و در عین حال پوشش مناسب برای آنها تأکید شده است، چرا که برخی با پوشیدن تی شرت و کفش اسپرت با وضعیت نامناسب ظاهر می‌شوند که در شأن آنها نیست زیرا الگوی دانشجویان هستند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به برگزاری همایش‌های منطقه‌ای ادامه داد: در حال حاضر ارتباطات وسیع علمی را احتیاج داریم چرا که کشور بسته‌ای نیستیم و با وسایل ارتباطی موجود می‌توانیم با کشورهای منطقه تبادل اطلاعات کنیم و با برگزاری کنفرانس‌های منطقه‌ای مخصوصاً در حوزه بیداری اسلامی می‌توانیم گام‌های جدی برداریم.

عین اللهی تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید رسالت جذب اساتید متدین، دانشمند، متعهد و با سواد را داشته و کسانی که دغدغه جامعه را دارند، به خدمت بگیرند.

وی در مورد ارتقای اساتید گفت: متأسفانه به دلیل ریشه‌های تاریخی، افراد را نه به صورت گروهی که به صورت فردی بالا می‌بریم و به کار گروهی کمتر توجه می‌کنیم، در حالی که باید تشکیل کارگروه در اولویت‌های دانشگاه قرار گیرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: آشنایی اساتید به روش‌های جدید آموزش پزشکی و ایجاد امکانات وسیع و موثر بسیار اهمیت دارد.

در پایان همایش به حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، علیرضا مرندی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، عباس شفیعی، پیشکسوت علوم دارویی، سادات سید باقر مداح، رئیس بورد پرستاری، اسفندیاری کارشناس حوزه علوم پایه و محمد علی محققی معاون سابق آموزشی به دلیل فعالیت‌های ارزنده در حوزه آموزش پزشکی جایزه دکتر محمد قریب اعطا شد.

همچنین در چهاردهمین همایش کشوری آموزش پزشکی که با شعار همایش امسال «آموزش علوم پزشکی در خدمت نیازهای جامعه» برگزار شد 1017 مقاله آموزشی پذیرفته شده است که قرار است 10 سمپوزیوم، 8 سخنرانی، 20 صبحانه کاری طی 4 روز برگزار شود و بیش از 36 دانشگاه علوم پزشکی در 1200 نوع برنامه مشارکت حضوری خواهند داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها