امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3955
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فربد، در واکنش به سخنان طلوعی شهرداری منطقه 5 شهرداری تهران که از «تخلیه بیمارستان روانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فربد، در واکنش به سخنان طلوعی شهرداری منطقه 5 شهرداری تهران که از «تخلیه بیمارستان روانی آزادی تخلیه شد» خبر داده بود، گفت: متأسفانه به نظر می‌رسد آقای طلوعی از قانون و حقوق کسب و پیشه کوچکترین اطلاعی ندارد و حکم قضایی ارائه شده در مورد بیمارستان روانپزشکی آزادی را متوجه نشده‌ است.

وی افزود: این مرکز از سال 1364 با مجوز قانونی در تقاطع بزرگراه محمد علی جناج و آزاد راه کرج دایر شده و طبق قوانین رسمی کشور با حکم قضایی این ملک دارای امتیازات محل کسب بوده است به همین مناسبت شهرداری منطقه 5 پرداخت مبلغ 6 میلیون و 500 میلیون تومان را به ازای تخریب ملک به اینجانب پیشنهاد داد.

سرپرست بیمارستان روانی آزادی گفت: اینجانب به دلایلی از جمله جلوگیری از بیکار شدن 70 نفر پرسنل بیمارستان و عشق به حرفه خود حاضر نشدم به ازای این مبلغ تعطیلی بیمارستان را بپذیرم

وی گفت: از دیگر سو نگاه به وضعیت نامناسب فعلی و کمبود همیشگی تخت‌های روانی در سیستم سلامت کشور و احساس مسئولیت نسبت به سرگردانی بیماران مرا بر سر این تصمیم ثابت قدم کرد.

فربد افزود: در نهایت طبق دستور شخص آقای قالیباف، شهردار تهران، مقرر شد مکانی جدید به بیمارستان داده شود و توافقنامه، مبایعه‌نامه و اجازه ساخت همگی به امضای طلوعی شهردار منطقه 5 رسید که این مدارک نزد اینجانب موجود است.

وی ادامه داد: همان گونه در خبرها آمد تنها چند روز پس از تخریب بیمارستان روانپزشکی آزادی در محل قدیم بولدوزرهای شهرداری در ساعت 1:15 دقیقه بامداد به دستور جناب طلوعی برای تخریب بیمارستان در حال ساخت و رو به اتمام در محل جدید وارد حمل شدند و چون تخریب بدون مجوز و دلیل قانونی بود متعاقب شکایت اینجانب پرونده کیفری این مسئله در دادسری کارمندان دولت مطرح و برای ایشان و عوامل زیر دست قرار صادر شده است.

سرپرست بیمارستان روانپزشکی آزادی گفت: متأسفانه آقای طلوعی در مصاحبه خود صراحتاً اینجانب را متهم به اخاذی و باجگیری کرده‌اند و با بیان این مطلب که من بیماران را سپر بلای خود قرار داده‌ام قصد در تخریب جایگاه شغلی بنده داشته‌ است.

وی ادامه داد: این سخنان در حالی توسط او بیان شده است که من با بیش از 40 سال سابقه طبابت در رشته پزشکی، سوابق روشنی از خود به جای گذاشته‌ام و قصدم همواره این بوده است که یاری گر بیماران باشم و به بیماران روانپزشکی به عنوان جزیی از جامعه برای داشتن روزهایی روشن و سازنده کمک کنم

فربد گفت: آیا این انتظار زیادی است که از شهرداری بخواهم بیماران روانی را نیز شهروند بداند و قصد تبعید ایشان به بیغوله‌ها و خرابه‌های اطراف شهر را نداشته باشد؟ آیا این خواسته نابه‌جایی است که بخواهیم مدیرانی در این رده به توافقنامه‌های مکتوب و شفاهی خود پایبند باشند و به بهانه‌های واهی بیماران را سرگردان نکنند؟

وی اضافه کرد: دغدغه اصلی من و تمام پرسنل، رفاه و سلامت بیماران است و امیدوارم رفتار دور از منطق و غیرقانونی آقای طلوعی بیش از این مایه سرگردانی بیماران نشود هر چند حق خود را برای پیگیری قانونی اتهام‌های وارده محفوظ می‌دانم امیدوارم روزی برسد که هیچ کس در هیچ جایگاهی نتواند نگاه سیاه خویش به بیمار روانی، بیمارستان روانپزشکی و روانپزشک را فریاد بزند و بر اساس آن به نظام سلامت صدمه وارد کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار