امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39552
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 72
«جرج اسحاق» از رهبران جبهه نجات مصر ملی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تداوم عنف و خشونت را گزینه محتمل ...

«جرج اسحاق» از رهبران جبهه نجات مصر ملی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تداوم عنف و خشونت را گزینه محتمل تحولات مصر خواند و مدعی شد که هواداران اخوان المسلمین آماده انجام هر گونه کاری به منظور بازگشت به قدرت هستند.

وی دستیابی به قدرت را هدف نهایی جماعت اخوان المسلمین برشمرد و افزود: تک روی و دور ساختن طرف مقابل از سوی اخوان المسلمین باعث سرنگونی آنها شد. آنها هیچ بویی از وطن دوستی نبرده‌اند و تنها به دنبال قدرت هستند حتی اگر این حکمرانی بر اجساد شمار زیادی از مردم باشد.

اسحاق با محکوم کردن مواضع مداخله جویانه برخی کشورهای خارجی در امور داخلی کشورش، تاکید کرد که دخالت‌ها بعد از انقلاب 30 ژوئیه غیر قابل قبول است. همه امور به دست مردم است و کسی نمی تواند اراده خود را بر ملت مصر تحمیل کند.

وی با اشاره به مواضع متناقض برخی از رسانه‌ها در قبال تحولات منطقه، از ارسال هیئت‌های مردمی به کشورهای غربی سخن گفت و ماموریت آنها را تشریح حقیقت تحولات مصر خواند و افزود:‌ این هیئت‌ها در صدد افشای رسانه‌های هوادار اخوان المسلمین از جمله الجزیره قطر است که اخبار نادرست از تحولات مصر منتشر می‌کند.

این رهبر برجسته جبهه نجات ملی مصر با انتقاد از حمایت آمریکا جماعت اخوان المسلمین، این حمایت را دلیل قاطعی بر سطح روابط بین دو طرف و منافع مشترک بین کابینه اوباما و اخوان المسلمین دانست و افزود: با وجود خشونت اخوانی‌ها ضد پلیس و ارتش و شهید شدن چندین تن از پلیس و ارتش ولی آمریکا بر حمایت از اخوان المسلمین اصرار می‌ورزد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار