امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39554
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک تحلیل‌گر آمریکایی به‌نام «استفان لندمن» در گزارشی اختصاصی برای خبرگزاری پیروان موعود به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک تحلیل‌گر آمریکایی به‌نام «استفان لندمن» در گزارشی اختصاصی برای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نوشت: «بنجامین فرانکلین» گفته بود که چیزی به‌نام جنگ خوب یا صلح بد وجود ندارد اما توصیه وی مورد بی‌توجهی واقع شد.

دروغ‌های بزرگ، جنگ‌ها را یکی پس از دیگری به‌وجود می‌آورند. چنین کارهایی نشانه «جنون امپریالیستی» است. آمریکا کشوری جنگ‌طلب است و به جنگ معتاد شده است. آمریکا کشوری را پس از کشور دیگر در جنگ‌ها تخریب می‌کند.

این نویسنده آمریکایی با اشاره به اینکه آمریکا به بهانه‌های بشردوستانه بیشتر از هرکشور دیگری در تاریخ منجر به خون‌ریزی و رنج بشر شده است به نوشته‌های مورخی به‌نام «گابریل کوکلو» اشاره و تصریح کرده است که در قرن بیستم 170 میلیون انسان جان خود را از دست دادند که مسوولیت بیشتر این کشتارها بر عهده ایالات متحده بود.

کولکو با اشاره به اینکه آمریکا تهدیدی جهانی است تاکید کرده است که «روشی که رهبران آمریکا در سیاست خارجی این کشور پیش گرفته‌اند، نه در داخل صلح و امنیت به‌بار می‌آورد و نه در خارج منجر به ثبات می‌شود. اتفاقا برعکس، دخالت‌های آمریکا مخرب بوده‌اند.»

«چالمرز جانسون» نیز می‌گوید که آمریکا فاجعه‌ای پس از فاجعه دیگر به بار می‌آورد و در وضعیتی سخت قرار دارد که برای اصلاح آن دیر شده است. همان‌طور که امپراتوری‌های پیش از آمریکا تغییر نکردند تا از بین رفتند، آمریکایی‌ها هم تمایلی به تغییر ندارند.

جانسون آینده آمریکا را چنین پیش‌بینی می‌کند: «انزوا، توسعه‌طلبی، اتحاد نیروهای داخلی و جهانی ضد امپریالیسم و در نهایت، ورشکستگی.»

آمریکا موارد فوق را با حکومت وحشت ترکیب کرده است و دارای شاخصه‌های حکومت پلیسی است. آمریکا رهسپار مسیر استبداد تمام‌عیار و تخریب است. این سرنوشتی است که در انتظار آمریکا است.

آمریکا پیوسته در جنگ است و این جنگ‌ها را در حالی به‌وجود می‌آورد که دشمنی ندارد. دولت فعلی آمریکا مخفی‌کارترین و سرکوب‌گرترین دولت تاریخ آمریکاست.

آمریکا کشوری است که صرفا اسما دموکراتیک است. این افسانه‌ای است که در خصوص آن توافق شده است. کشوری تک‌حزبی که توسط منافع پول‌دارها کنترل می‌شود و تعادل و رسیدگی در آن وجود ندارد.

نویسنده ضمن انتقاد از رئیس‌جمهور آمریکا، باراک اوباما وی را به داشتن سیاستی سرکوب‌گرانه متهم کرده و تصریح کرده است که در آمریکا شکنجه به یک سیاست رسمی تبدیل شده است.

رسانه‌ها در این کشور در کنترل شرکت‌ها است و آنها افکار عمومی را شکل می‌دهند. اخبار کذب مدیریت شده جای حقیقت و افشاگری را گرفته‌اند. برابری و عدالت در آمریکا فقط حرف است.

لندمن بار دیگر به نقل قول از جانسون تمسک جسته و به نقل از وی تصریح کرده است که آمریکا به‌خاطر حفظ امپراتوری خود، دموکراسی را زیر پا گذاشته است.

وی سپس به تهدیدات ایالات متحده علیه سوریه پرداخته و نوشته که جنگ در سوریه، جنگ واشنگتن است. هدف واشنگتن جایگزینی حکومتی غرب‌گرا به‌جای حکومت مستقل سوریه است. برای این هدف، کشتارهای وسیع و تخریب هزینه‌های کوچکی است که باید پرداخت شوند.

این تحلیل‌گر آمریکایی همچنین با استناد به یادداشتی که در روزنامه وال‌استریت ژورنال منتشر شده است، تاکید می‌کند که آمریکا در حال آغاز دخالت مستقیم در سوریه است و برنامه‌های لازم برای این‌کار تدوین شده است.

بر اساس این گزارش، در این برنامه‌ها آمریکا شورای امنیت سازمان ملل را دور می‌زند و این همان قانون‌گریزی امپریالیستی است. یک مقام آمریکایی تصریح کرده است که سازمان ملل تنها مسیر منتهی به دخالت نظامی نیست.

چنین اقدامی، قوانین بین‌المللی، قانون اساسی و قوانین عرفی آمریکا را نقض می‌کند و این در حالی است که دخالت برنامه‌ریزی شده، بر دروغ مبتنی است. هیچ دلیلی وجود ندارد که نیروهای سوری در طول ماه‌ها درگیری، از سلاح شیمیایی استفاده کرده باشند اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد شورشیان بارها این کار را انجام داده‌اند.

بدیهی است زمانی که حقیقت وجود نداشته باشد، دروغ جای آن را می‌گیرد و بهانه لازم برای قانون‌شکنی امپریالیستی ایجاد می‌شود. 

نویسنده با اشاره به این ادعای مقامات آمریکایی که عدم دخالت آمریکا بحران سوریه را تشدید کرده است، تصریح کرده که اتفاقا برعکس، کشورهایی که آمریکا در آنها دخالت کرده است سرشار از رنج بشری، خشونت و محرومیت هستند.

نویسنده در خصوص صحت ادعای مقامات آمریکایی در خصوص استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی جدا تردید کرده و تصریح می‌کند بیشتر به شهادت کسانی استناد شده است که در اردوگاه مخالفان دولت سوریه بوده‌اند و شهادت چنین کسانی بی‌ارزش است.

هیچ دلیلی که دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی مرتبط کند، وجود ندارد. تمام این ادعاها ساختگی است و دستور کار امپریالیستی آمریکا است.

نویسنده همچنین تصریح کرده است که مقامات امریکایی ابتدا اتهام می‌زنند و بعد به دنبال دلیل برای آن می‌گردند. وی سپس به نقل اظهارنظرهایی از مقامات کشورهای مختلف از قبیل لاوروف، نتانیاهو و ... پرداخته و در پایان تاکید کرده که آمریکا، بریتانیا و دیگر اعضای ناتو برای حمله به سوریه آماده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها