امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39555
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه «فرانس 24»، ضمن رد اتهامات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه «فرانس 24»، ضمن رد اتهامات علیه دولت سوریه، گفت «مسلما ارتش و دولت نه روز چهارشنبه و نه پیش از آن هیچ‌گاه از چنین تسلیحاتی استفاده نکرده» و اگر چنین حمله‌ای هم رخ داده، باید گروه‌های تروریستی و کسانی که این تسلیحات را به سوریه آورده‌اند را عامل آن دانست.
وی افزود: این تسلیحات را کشورهایی ترکیه، عربستان و چند کشور اروپایی به سوریه انتقال داده و به دست گروه‌های تروریستی رسانده‌اند. اتهامات ما علیه این کشورها بی‌اساس نیست بلکه بر پایه بیانیه‌هایی است که سران همین کشورها از جمله آمریکا در این مورد صادر کرده‌اند.
«عمران الزعبی» در پاسخ به این سوال که آیا به عقیده دولت اصولا حمله شیمیایی‌ای در «غوطه» رخ داده است نیز گفت: این مناطق تحت کنترل گروه‌های تروریستی مسلح است و در کنترل ارتش سوریه نیست. به همین جهت دولت تاکنون نتوانسته در مورد اینکه چه اتفاقی در آنجا افتاده، تحقیق کند، به همین جهت منتظریم تا جمع‌بندی بررسی‌های بین‌المللی مشخص شود.
وی افزود که این بازرسان سازمان ملل هستند که باید مشخص کنند چه اتفاقی در این منطقه رخ داده و دولت (از مخالفان) انتظار دارد که اجازه دهند بازرسان به تمام این مناطق دسترسی داشته باشد.
وزیر اطلاع‌رسانی سوریه در مورد نحوه تامین امنیت بازرسان سازمان ملل و تیراندازی که روز گذشته به کاروان این بازرسان انجام شد، گفت دولت سوریه وظیفه دارد در مناطق تحت کنترل خود، امنیت بازرسان را تامین کند. اما در مناطقی که تحت کنترل گروه‌های مسلح است، همین گروه‌ها نیز باید مسئول تامین امنیت بازرسان باشند.
به گفته زعبی بازرسان می‌توانند به تمام مناطقی که مورد توافق قرار گرفته و ادعا شده است که روز چهارشنبه هدف حمله موشکی قرار گرفته، سر بزنند و این مناطق را مورد بررسی قرار دهند.
وی بار دیگر تاکید کرد که دولت سوریه هیچ‌گاه از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده و بازرسان سازمان ملل باید علاوه بر تائید انجام گرفتن حمله شیمیایی، مشخص کنند که چه کسی عامل این حمله بوده است.
روز شنبه گروهی از سربازان ارتش سوریه بعد از ورود به تونل‌های حفرشده توسط مخالفان در منطقه «جوبر» با مخازنی حاوی مواد شیمیایی روبرو شدند و تعدادی از آن‌ها به دلیل مجاورت با این مواد دچار مصدومیت و خفگی شدند. الزعبی با اشاره به این حادثه هم گفت هنوز تعدادی از این سربازان در بیمارستان‌های نظامی به سر می‌برند و این موضوع نشان‌دهنده آن است که مخالفان از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار