امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39562
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داوری اولیه هفتمین جشنواره موسیقی جوان روز گذشته به اتمام رسید و هیات انتخاب از میان 800 اثر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، داوری اولیه هفتمین جشنواره موسیقی جوان روز گذشته به اتمام رسید و هیات انتخاب از میان 800 اثر رسیده به دبیرخانه این جشنواره، 150 اثر متعلق به  هنرمندان جوان تهرانی و شهرستانی را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند که لیست اسامی پذیرفته شدگان این دوره  بر روی سایت جشنواره به نشانی (www.nay.ir   ( و نیز سایت (www.music.farhang.gov.ir) منتشر شده و قابل مشاهده است.

از میان این تعداد آثار راه یافته به مرحله پایانی، 85 اثر از شهرستان و 64 اثر از تهران در زمینه آواز در دو رده سنی الف(15 تا 21 سال)،ب(22 تا 27 سال) و نوازندگی سازهای سنتور، تار، سه تار، کمانچه، نی ، عود، قانون در سه رده سنی الف (10 تا 15 سال )، ب (16 تا 21 سال) و ج(22 تا 27 سال) پذیرفته شدند که در روزهای برگزاری  جشنواره هنرمندان جوان در شاخه های مختلف در حضور هیات داوران به اجرا خواهند پرداخت.

هومان اسعدی دبیر هفتمین جشنواره موسیقی جوان درخصوص داوری اولیه آثار توسط هیات انتخاب گفت: در مرحله نخست و با انتخاب شورای سیاست‌گذاری، کمیته‌های تخصصی مجزایی، متشکل از بیست موسیقیدان برجسته، برای بررسی آثار در زمینه‌های مختلف سازی و آوازی، تشکیل شد. در این کمیته‌ها، معیارهایی همچون دقت در کوک و فواصل، سونوریته و نحوه صدا دهی، ریتم و زمان‌بندی، اصول تکنیکی، رپرتوار و محتوای اجرایی، نحوه اجرا و بیان موسیقایی برای ارزیابی آثار در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: پس از جمع‌بندی آراء نهایی کمیته‌های مذکور، که از زوایای مختلف تکنیکی و محتوایی به بررسی آثار پرداخته‌اند، می‌توان گفت که در اغلب شاخه‌ها، جشنواره از سطح کیفی بالا و مطلوبی برخوردار بوده است و در بسیاری از موارد شاهد رقابت در سطوحی بسیار نزدیک بوده‌ایم.

اسعدی خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت‌ها و به اقتضای ماهیت رقابتی جشنواره، تعدادی از آثار که حائز بیشترین میانگین امتیازها بوده‌اند برای شرکت در مرحله نهایی معرفی شده‌اند.

دبیر هفتمین جشنواره موسیقی جوان در خاتمه اظهار امیداوری کرد که برگزاری این جشنواره گامی در جهت اعتلای موسیقی کشور باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها