امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39566
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 175
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،فیلم مستند «مرز شکسته» به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی «کیوان کریمی» در جدیدترین حضور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،فیلم مستند «مرز شکسته» به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی «کیوان کریمی» در جدیدترین حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران درجشنواره بین‌المللی فیلم «موسترمپ» اسپانیا به روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه هئیت داوران این جشنواره را ازآن خود کند. این جشنواره در روزهای 1 تا 3  شهریورماه جاری (23 تا 25 آگوست 2013) در شهر ترمپ در کشور اسپانیا برگزار شد.

در مجموع از طرف فیلمسازان سراسر جهان 1100 فیلم به دفتر جشنواره رسیده بود که 8  فیلم به عنوان کاندید سه جایزه جشنواره انتخاب شده بودند که با حضور «احمد مرادی» محقق و همکار فیلمنامه فیلم «مرز شکسته» جایزه ویژه هئیت داوران جشنواره به این فیلم مستند رسید. این هشتمین جایزه بین‌المللی فیلم مستند «مرز شکسته» در جشنواره‌های خارجی محسوب می‌شود.

«مرز شکسته» در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در روزهای 10 تا 16 مهرماه امسال (2 تا 8  اکتبر 2013) در بخش مستند کوتاه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بیروت در کشور لبنان به نمایش در خواهد ‌آمد. جشنواره بین‌المللی بیروت یکی از بهترین جشنوارهای کشورهای عرب زبان به شمارمی‌رود.

این فیلم همچنین در روزهای 12 تا 16 شهریورماه جاری (3 تا 7 سپتامبر ) در جشنواره فیلم‌های مستند «آنتافاگوستا» در کشور شیلی به روی پرده خواهد رفت.

این مستند همچنین به عنوان کاندید برای دریافت جایزه بهترین فیلم بخش «محیط زیست و انرژی» در جشنواره «پونفرادا» Ponferrada در کشور اسپانیا نمایش داده خواهد شد. در این بخش از بین آثار ارسالی به دفتر جشنواره، 8  فیلم برای انتخاب بهترین فیلم نامزد شده‌اند.

«مرز شکسته» که موضوع آن در مورد قاچاق مواد سوختی است، تاکنون در تعدادی از جشنواره‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایز مختلفی را نیز از آن خود کرده است. این فیلم در آخرین حضور بین المللی خود در بخش رقابتی اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه تجربی «لایدن» در کشور هلند به روی پرده رفت و توانست جایزه ویژه این جشنواره را از آن خود کند.

این جشنواره با حضور 142 فیلم از 51 کشور جهان از روزهای 11 تا 18خردادماه امسال (1 تا 8 ژوئن 2013) در کشور هلند برگزار ‌شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها