امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3960
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۵۴
تعداد بازدید: 251
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیداحمد موسوی، آخرین اخبار مربوط به عملیات حج عمره ایرانیان را اعلام کرد. وی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سیداحمد موسوی، آخرین اخبار مربوط به عملیات حج عمره ایرانیان را اعلام کرد.

وی اظهار داشت: در این مدت 267 هزار 901 عمره‌گزار ایرانی با 812 پرواز و در قالب یک‌هزار و 765 کاروان به کشور عربستان اعزام شده‌اند که‌ از مجموع پروازها 229 از سوی ماهان، 380 پرواز از سوی شرکت سعودی و 203 پرواز با شرکت ایران ایر انجام گرفته و در مجموع 53 درصد پروازها متعلق به شرکت‌های ایرانی بوده است.

رئیس سازمان حج و زیارت درخصوص فعالیت مراکز رفاهی و خدماتی در مکه مکرمه و مدینه منوره افزود: در راستای اسکان زائران عمره مجموعا 65 هتل پیش بینی شده که 39 مورد آن در مدینه منوره و 26 هتل دیگر در مکه مکرمه برای اسقرار پیش بینی شده است.

وی درباره حمل و نقل زائران گفت: حدود 90 دستگاه اتوبوس در 11 خط تعیین شده و در قالب حمل و نقل درون شهری در مکه و مدینه در راستای جابجایی زائران مشغول فعالیت شبانه روزی هستند.

موسوی ادامه داد: هم اینک چهار آشپزخانه الدخیل، زین، ابوجدائل و قحطانی با پخت تقریبی روزانه 77 هزار و 949 پرس در زمینه تهیه غذای گرم مشغول خدمات رسانی به زائران ایرانی هستند.

وی در رابطه با قیمت تمام شده حج تمتع سال 92 نیز گفت: قیمت تمام شده براساس ارز در اختیار محاسبه و تعیین می‌شود. مسئولان ذیربط، دستگاهها و نهادهای تصمیم گیرنده، سازمان حج و زیارت را از جدول تخصیص ارز مرجع حذف کرده‌اند؛ ولی باوجود گرانی و تورم موجود در کشور عربستان سعی کردیم تا نرخ هزینه‌های مربوط به اسکان، تغذیه، حمل و نقل و غیره به قیمت سال گذشته یا کمتر از آن محاسبه شود تا در این خصوص افزایش قیمتی نداشته باشیم؛ اما حذف ارز مرجع باعث افزایش قیمت تمام شده حج تمتع سال‌جاری شده است و سازمان حج در این زمینه هیچ نقشی ندارد.

رئیس سازمان حج درباره سپرده‌های مردم در نزد بانک‌ها نیز توضیح داد: بنده بارها اعلام کردم سپرده‌های مردم در اختیار بانک ها است و چیزی در حساب سازمان نیست. البته بحث مفصلی با بانک ملی در خصوص لزوم بازنگری در احتساب سود سپرده‌های مردم داشتیم و به نتایجی هم رسیده که ان‌شاءالله گزارش آن در آینده تقدیم هموطنان عزیز می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها