امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39648
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۱
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) اعضای کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: بررسی «طرح دوفوریتی پیگیری حقوقی-سیاسی کودتای 28 مرداد 1332 توسط دولت‌های آمریکا و انگلیس علیه دولت ملی ایران» موضوع مورد بحث کمیسیون بود.

وی افزود: این طرح پس از بحث و بررسی مفصل و همچنین درخواست‌های جدی مبنی بر پیگیری جدی جنایات و دخالت‌‌های آمریکا و انگلیس در ایران، به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: ابتدا کلیات طرح که با امضای حدود 80 نماینده تهیه شده و با رأی چشمگیر نمایندگان در صحن علنی، دوفوریت آن تصویب شده بود به بحث گذاشته شد که کلیات آن به لحاظ محتوایی مصوب شد.

وی تصریح کرد: پس از تصویب کلیات، اعضای کمیسیون محتوای طرح را مورد بحث و بررسی قرار دادند، اولین مصوبه کمیسیون در عنوان طرح مذکور بود که عنوان طرح به شکل «پیگیری حقوقی-سیاسی، نقش و دخالت‌ آمریکا و انگلیس در کودتای 28 مرداد 1332 علیه دولت ملی ایران» اصلاح شد و به تصویب رسید.

نقوی بر همین اساس توضیح داد: همچنین کمیسیون تبصره‌ای به بند الف ماده یک این طرح اضافه کرد، طبق این تبصره، کمیته مذکور موظف شد هر سه ماه یک بار گزارش اقدامات خود را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کند.

وی با بیان اینکه اعضای کمیته نیز در این جلسه اصلاح شد و در ردیف دوم دادستان کل کشور به جای نماینده رئیس قوه قضائیه قرار گرفت، گفت: در این جلسه که قشقاوی معاون وزارت امور خارجه و نمایندگانی از دستگاه‌های ذی‌ربط نیز حضور داشتند، ردیف چهار اعضای کمیته نیز به «نماینده تام‌الاختیار فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» اصلاح شد، همچنین مقرر شد که رئیس کمیسیون قضایی مجلس هم به عضویت این کمیته درآمد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسه پیشنهاد حذف ماده 2 نیز ارائه شد و به تصویب رسید که بر این اساس «دولت موظف شد پس از برآورد خسارات توسط کمیته مذکور، نسبت به پیگیری حقوقی-سیاسی ملت ایران از طریق مجامع و نهادهای ذی‌ربط داخلی و بین‌المللی اقدام نماید».

وی در خاتمه تأکید کرد: موضوع بعدی جلسه امروز کمیسیون، بررسی آخرین وضعیت امنیتی-سیاسی استان کرمانشاه و مناطق مرزی منطقه با حضور سردار خاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، دمیاد استاندار کرمانشاه و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها