امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 3968
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۷
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری آینده امروز (سه‌شنبه) در جمع دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی تهران با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی قوی‌ترین نهاد فرهنگی کشور است اما نتوانسته تولید فرهنگ کند، افزود: در گذشته کشور مصرف‌کننده ثروت بوده و سه دولت گذشته از نظر سیاسی تفاوت‌های زیادی داشته‌اند.

وی افزود: ما باید تولید فرهنگ و ثروت در دولت آینده را در دستور کار قرار دهیم و بر همین اساس بنده شعارم نوسازی است.

رضایی با بیان اینکه 40، 50هزار تومان امروز با 15هزارتومان فروردین سال گذشته برابری می‌کند، ادامه داد: به اعتقاد من دولت را باید به تعمیرگاه برد تا نوسازی شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: امیدوارم با کمک آینده سازان کشور بتوانیم کلید جنبش اجتماعی را در دولت آینده بزنیم و این راه را ادامه دهیم.

رضایی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان در خصوص یارانه سبز و شعار سلام بر زندگی، گفت: یارانه سبز یارانه متفاوتی با یارانه کنونی است و در راستای تولید و سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود؛ شعار سلام بر زندگی هم به معنی برطرف شدن گرانی و بیکاری در کشور است.

وی افزود: من به حرفهایم ایمان دارم و شعار نمی‌دهم و اگر بدون پیشینه مطالعاتی به صحنه بیایم به ملت خیانت کرده‌ام.

وی در خصوص اتفاقات سال 88 اظهار داشت: بنده در سال 88 احساس خطر کردم ولی عده‌ای به من تهمت زدند که آمده‌ام تا رأی احمدی‌نژاد را کم کنم. در صورتیکه اینطور نبود.

رضایی در خصوص ائتلاف با سایر کاندیداها گفت: در صورتی ائتلاف را می‌پذیرم که در جلسه‌‌ای 400 نفره با حضور کارشناسان کشور تمام کاندیداها برنامه‌های خود را ارائه دهند و در نهایت هر کسی که نمره آورد بقیه در دولت به او کمک کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ سیاست خارجی در اختیار رهبری است و البته بنده تلاش می‌کنم تا از دیپلمات‌های قوی استفاده کنم تا مسئله هسته‌ای با عزت حل شود.

رضایی ادامه داد: دولت بنده دولتی فراگیر است از همه توانایی‌های کشور بهره می‌گیرم و فارغ از اینکه افراد از چه گروهی هستند از آنها استفاده می‌کنم.

رضایی در پاسخ به سؤالی در خصوص فرزندش گفت: فرزندان من آزادند فکر کنند و تصمیم بگیرند؛ فرزند من تنها چند مصاحبه در زمان دوم خرداد انجام داد و البته پشیمان شد و دستگاه‌های امنیتی هم رسیدگی لازم انجام دادند و حتی به این نتیجه رسیدند که می‌توانم از او در مجمع تشخیص هم استفاده کنم اما متأسفانه فرزند من در دبی به طرز مشکوکی از دنیا رفت و البته ما رد پای موساد را در این قضیه پیدا کردیم.

وی در خصوص حضور هاشمی، خاتمی و مشایی، گفت: من فرضم بر این است که هر سه نفر وارد عرصه می‌شوند، لذا آمدن و نیامدن آنها تأثیری در حضور من ندارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه هدف من ریاست نیست، گفت: که من یک غبار شلمچه را به 10 ریاست جمهوری نمی‌دهم؛ ولی بنده سال 88 احساس خطر کردم و به صحنه آمدم و امرو زهم بیشتر از 88 احساس خطر می‌کنم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار