امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۱۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39689
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات المصریه»، «احمد المسلمانی» سخنگو و مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور مصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «اصوات المصریه»، «احمد المسلمانی» سخنگو و مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور مصر تأکید کرد که فرهنگ مذهبی «رجب طیب اردوغان» نخست وزیر مصر محدود است.

پیشتر اردوغان در اظهاراتی انتقادی «احمد الطیب» شیخ الازهر را به حمایت از کودتای نظامی در مصر متهم کرد و افزود: که تاریخ شیخ الازهر را با این موضع به یاد خواهد آورد.

مسلمانی در واکنش به این اظهارات گفت: جهل اردوغان نسبت به جایگاه شیخ الازهر غافلگیرانه بود و بهتر است که او سکوت اختیار کند زیرا ما حرف برای گفتن بسیار داریم.

وزارت خارجه مصر نیز سخنان اردوغان را محکوم کرد و آن را نه تنها تجاوز به حقوق مردم مصر بلکه تجاوز به حقوق مسلمانان دانست.

«نبیل فهمی» وزیر خارجه مصر نیز تأکید کرد که اختلاف قاهره با دولت ترکیه است و نه مردم این کشور و مصر خواهان حفظ روابط دیرینه دو ملت است.

وی افزود: تا کنون دخالت‌های ترکیه را با مواضع خود محکوم می‌کردیم اما بعد از توهین به شیخ الازهر این دخالت‌ها را با اقداماتی عملی پاسخ خواهیم داد.

در همین راستا وزارت خارجه مصر با درخواست آنکارا برای افزایش تعداد دیپلمات‌های خود در قاهره مخالفت کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها