امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39706
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ماری هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری این وزارتخانه پیرامون تحولات سوریه شرکت کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ماری هرف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری این وزارتخانه پیرامون تحولات سوریه شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

خبرنگار روزنامه آمریکایی مک‌کلاچی از محل این نشست خبری گزارش داد «ماری هرف» در این نشست «بیانیه‌های قاطعانه اتحادیه عرب» در رد آنچه به زعم وی استفاده دولت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی بوده است را تحسین کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تأکید کرد که رئیس جمهور این کشور هنوز تصمیمی در خصوص سوریه نگرفته است و بنابراین وی درباره فرضیه‌ها و اینکه چه اقدام‌هایی ممکن است، صحبت نخواهد کرد.

علی‌رغم این، وی اضافه کرد: «من می‌گویم که ما به آن (حمله شیمیایی) پاسخ خواهیم داد. کسی این را پنهان نمی‌کند.»

هرف در پاسخ به سوالی درباره دلیل تعویق جلسه با روس‌ها گفت: « ما می‌خواهیم این جلسه اتفاق بیفتد اما می‌خواهیم این اتفاق زمانی بیفتد که ما در بهترین فرصت برای پیشرفت قرار داشته باشیم.»

سخنگوی وزارت خارجه همچنین گفت جان کری، وزیر خارجه آمریکا امروز، سه‌شنبه با وزیر خارجه روسیه گفت‌وگو کرده است، بنابراین، آمریکا با روسیه مشورت می‌کند.

وی گفت تیم بازرسان سازمان ملل قرار نیست قابل مجازات بودن استفاده از سلاح‌های شیمیایی را تعیین کند بلکه تنها قرار است تعیین کند از این سلاح‌ها استفاده شده است یا خیر.

هرف افزود: «کار سازمان ملل برای ما ارزش دارد اما ما معتقدیم آنقدر زمان گذشته است که این تحقیقات نمی‌توانند معتبر باشند.»

آمریکا پس از آنکه لفاظی‌های جنگ‌طلبانه علیه سوریه با ادعای استفاده دولت بشار اسد از گازهای شیمیایی در منطقه غوطه الشرقیه بالا گرفت، گفت طرح حمله نظامی به این کشور را بررسی می‌کند.

دولت سوریه هر گونه ادعای استفاده از سلاح شیمیایی را رد کرده و گفته دولتهای خارجی به دنبال بهانه‌ای برای مداخله نظامی در سوریه هستند

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها