امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 39709
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌های کشورهای غربی در مورد اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه، امشب «نیک کلگ» معاون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ادامه رایزنی‌های کشورهای غربی در مورد اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه، امشب «نیک کلگ» معاون نخست‌وزیر انگلیس با «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا تلفنی گفت‌وگو کرد.

انگلیس و آمریکا اصلی‌ترین حامیان استفاده از گزینه نظامی علیه سوریه هستند. مقامات دو کشور دولت سوریه را به دست داشتن در حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» شرقی متهم کرده‌اند. هم انگلیس و هم آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد‌ه‌اند که هدف از حمله به سوریه تغییر نظام این کشور نیست و قرار است اهداف محدودی مورد حمله قرار گیرد.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه هم که از دیگر حامیان جدی مخالفان دولت سوریه است، قرار است روز پنج‌شنبه با «احمد‌ الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان دولت سوریه دیدار کند.

ادامه اقدامات جنگ‌طلبانه علیه دولت سوریه در حالی صورت می‌گیرد که دمشق می‌گوید هیچ‌گاه، از هیچ سلاح شیمیایی‌ای علیه هیچ‌کس استفاده نکرده و حمله به «غوطه» آن هم زمانی که بازرسان سازمان ملل در سوریه بوده و ارتش هم به دستاوردهای قابل‌توجهی رسیده بود، دسیسه‌ای است که برای منحرف کردن مسیر تحقیقات در مورد حمله شیمیایی مخالفان به «خان‌العسل» انجام گرفته است.

چند ماه قبل حمله‌ای شیمیایی در منطقه «خان‌العسل» حلب صورت گرفت که موجب مرگ تعداد زیادی شهروند غیرنظامی سوری شد. دو ماه قبل کارشناسان سوری با بررسی این منطقه اعلام کردند که مخالفان عامل این حمله بوده‌اند. کارشناسان سازمان ملل هم تا پیش از حادثه «غوطه» قرار بود این منطقه و دو ناحیه دیگر را مورد بررسی قرار دهند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها